Radio Białystok | Wiadomości | Przyczyna śmierci 5-miesięcznego dziecka w Białymstoku wciąż nieustalona

Przyczyna śmierci 5-miesięcznego dziecka w Białymstoku wciąż nieustalona

29.05.2020, 13:00, akt. 13:05

Sekcja zwłok nie dała odpowiedzi na pytanie o przyczynę śmierci 5-miesięcznego dziecka, potrzebne są specjalistyczne badania - poinformowała w piątek (29.05) Anita Suchorowska, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe. Prawdopodobnie potrwa to kilka tygodni.

Fotolia.com
Fotolia.com

Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe wszczęła w środę postępowanie, w którym wyjaśniane będą okoliczności zgonu 5-miesięcznego dziecka. Policja otrzymała zgłoszenie dzień wcześniej, pogotowie zawiadomiła matka chłopca; po stwierdzeniu przez lekarza zgonu, zawiadomiona została policja.


Wstępne oględziny na miejscu, dokonane przez biegłą z zakresu medycyny sądowej, nie dały jednak odpowiedzi na pytanie, co mogło się wydarzyć. Tej odpowiedzi nie dała też sekcja zwłok. "Natomiast zabezpieczono tkanki do badań histopatologicznych, toksykologicznych, w kierunku COVID-19 i mikrobiologicznych. Teraz będziemy czekać na wyniki tych wszystkich badań" - powiedziała w piątek PAP prok. Anita Suchorowska.


Dodała, że nie stwierdzono żadnych obrażeń, tzw. urazów mechanicznych, które mogłyby świadczyć o tym, iż wobec dziecka była stosowana przemoc. "Czekamy na wyniki badań" - powtórzyła prokurator.


Wstępnie przyjęty kierunek śledztwa dotyczy nieumyślnego narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez osobę (osoby), na której ciążył obowiązek opieki, czego skutkiem była śmierć.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmierci niemowlęcia w jednym z mieszkań w Białymstoku

27.05.2020, 14:32

Prokuratura i policja wyjaśniają przyczynę śmieci pięciomiesięcznego dziecka, które zmarło w mieszkaniu na jednym z białostockich osiedli.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


Khorzhevska - Fotolia.com
MÓWI SIĘ
6.07.2020, 07:14, akt. 07:21

Dobre maniery w czasie pandemii


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok