Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 40 pracowników starostwa powiatowego i Urzędu Miejskiego w Mońkach jest na kwarantannie

Ponad 40 pracowników starostwa powiatowego i Urzędu Miejskiego w Mońkach jest na kwarantannie

autor: Renata Reda

29.07.2020, 17:45, akt. 20:27

Z powodu koronawirusa, przez 2 dni nieczynne było starostwo powiatowe i Urząd Miejski w Mońkach. Od czwartku (30.07) urzędy wznawiają pracę.

Fot. Edyta Wołosik
Fot. Edyta Wołosik

Patogen wykryto u jednego z pracowników starostwa.

Patogen stwierdzono u jednego z kluczowych pracowników Starostwa Powiatowego w Mońkach, dlatego 34 osoby zostały objęte kwarantanną. Dodatkowo trzech członków zarządu również zostało objętych kwarantanną. Jeżeli wyniki pracowników okażą się negatywne, oni sukcesywnie będą wracać do pracy

- informuje starosta moniecki Błażej Buńkowski.

Zakażony pracownik miał kontakt z osobami pracującymi w budynkach starostwa przy ulicach Słowackiego, Niepodległości i Mickiewicza. Biura wznawiają od jutra pracę, ale nie wszystkie wydziały będą obsługiwać petentów - dodaje starosta Błażej Buńkowski.

Na przykład Wydział Komunikacji. Będą załatwione tylko i wyłącznie sprawy związane z rejestracją pojazdów, natomiast sprawy związane z prawem jazdy będą załatwione w późniejszym terminie. Ja wierzę w to, że pracownicy, którzy zajmują się tym zagadnieniem, bardzo szybko wrócą do pracy i jeszcze w tym tygodniu uruchomimy proces załatwiania spraw związanych z transportem zbiorowym

- mówi Błażej Buńkowski.

Na kwarantannie jest ponad połowa z 60 pracowników starostwa. Petenci będą teraz obsługiwani tak jak na początku pandemii.

Nie będą mogli wchodzić do budynku starostwa. Natomiast urzędnicy, którzy będą usługiwali klienta, będą schodzić, przy zachowaniu tych wszystkich środków zabezpieczenia, czyli maseczki, rękawiczki, dezynfekcja rąk. Będą schodzić i klienci będą obsługiwani pojedynczo holu starostwa

- mówi Błażej Buńkowski.

Główna siedziba powiatu i Urząd Miejski są w tym samym budynku przy  ul.Słowackiego, dlatego należało zamknąć także pomieszczenia urzędu, by przeprowadzić dezynfekcję. W urzędzie miejskim na kwarantannie jest 10 osób spośród 45 pracowników. Także ta placówka od jutra znów będzie przyjmować petentów, ale w pilnych sprawach po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym. Inne sprawy powinny być załatwiane korespondencyjnie.


| red: mag, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 500 nowych zakażeń koronawirusem w kraju, zmarł 76-latek z powiatu grajewskiego

29.07.2020, 10:32

Na COVID-19 zmarło 12 kolejnych osób, potwierdzono też 512 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowało w środę (29.07) Ministerstwo Zdrowia. Liczba zdiagnozowanych przypadków wzrosła do 44,5 tys.. Zmarły już 1694 osoby.


MZ: zespół ds. strategii zwalczania epidemii wypracuje rekomendacje do końca sierpnia

29.07.2020, 10:21

Powołany w Ministerstwie Zdrowia zespół ds. strategii działań związanych ze zwalczaniem epidemii COVID-19 ma wypracować rekomendacje do końca sierpnia – zapowiada resort. W składzie zespołu są już m.in. przedstawiciele MZ, sanepidu, NFZ i MSWiA.


Odpowiednio wytrenowane psy mogą wykrywać COVID-19

29.07.2020, 09:59

Specjalnie wytrenowane psy, za pomocą węchu rozpoznają osoby zakażone koronawirusem - donoszą niemieccy naukowcy. W eksperymencie zwierzęta nie musiały co prawda rozróżniać między COVID-19, a inną chorobą, ale zakażonych wykrywały poprawnie aż w 94 proc.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Maraton Bluesa 2023

REKLAMA
OiFP SCHÖNBERG | BRAHMS | CHOPIN | BEETHOVEN | RECITAL FORTEPIANOWY

REKLAMA
OiFP TIDES AND TIMES

REKLAMA
OiFP Gala sylwestrowa


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok