Radio Białystok | Wiadomości | Na oddziale dziecięcym szpitala w Łomży może powstać miejsce dla chorych zakażonych koronawirusem

Na oddziale dziecięcym szpitala w Łomży może powstać miejsce dla chorych zakażonych koronawirusem

autor: Adam Dąbrowski

19.10.2020, 16:27, akt. 16:33

W pomieszczeniach nieczynnego Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży może powstać miejsce dla chorych zakażonych koronawirusem.

Szpital Wojewódzki w Łomży, fot. Adam Dąbrowski
Szpital Wojewódzki w Łomży, fot. Adam Dąbrowski

Oddział Dziecięcy w Łomży przestał funkcjonować w marcu i - chociaż była już na to zgoda wojewody podlaskiego – do tej pory nie udało się go przywrócić do normalnego funkcjonowania.

Zamknięcie tego oddziału zbiegło się w czasie z przekształceniem łomżyńskiego szpitala w placówkę jednoimienną. Jednak jeszcze w grudniu 2019 r. wypowiedzenia z pracy złożyła większość zatrudnionych na nim lekarzy.

Obecny dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży Jarosław Pokoleńczuk, który objął to stanowisko od czerwca, zastał oddział w takim stanie i nie udało mu się znaleźć personelu niezbędnego do otworzenia go, kiedy już można było to zrobić.

Teraz, po decyzji wojewody podlaskiego, że łomżyński szpital ma utworzyć Oddział Chorób Wewnętrznych na 20 miejsc dla chorych i dodatkowo zakażonych koronawirusem, dyrektor chciał zrobić to w pustych salach szpitalnych po oddziale dziecięcym.

Jednak – jak informuje Jolanta Gryc z administracji szpitala - w dużej mierze zależy to od wsparcia kadrowego. Do dyrektora Jarosława Pokoleńczuka zgłosiło się już kilka pierwszych osób – lekarzy i pielęgniarek Podstawowej Opieki Zdrowotnej z nakazami pracy od wojewody. Jest to jednak zaledwie część personelu niezbędnego, by w Łomży mógł powstać zupełnie nowy oddział - bez dodatkowego zagrożenia dla pacjentów nie zarażonych i leczonych obecnie w oddziale chorób wewnętrznych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Niedzielski: prywatne lecznictwo musi się włączyć w walkę z koronawirusem

19.10.2020, 13:20

Prywatne lecznictwo musi się włączyć w walkę z koronawirusem, jest deklaracja współpracy. Do środy wypracujemy listę szpitali prywatnych, które będą miały tzw. łóżka covidowe - oświadczył w poniedziałek (19.10) minister zdrowia Adam Niedzielski.


W regionie działa 7 izolatoriów dla chorych na COVID-19

19.10.2020, 11:40

W podlaskich szpitalach przybywa chorych na COVID-19. Wojewoda wyznacza kolejne obiekty na izolatoria, trwają też prace nad wskazaniem lokalizacji szpitala tymczasowego.


Niedzielski: szpitale tymczasowe mają powstać w każdym mieście wojewódzkim

19.10.2020, 09:59

Przygotowujemy koncepcję szpitali tymczasowych w każdym mieście wojewódzkim. W 7 miastach rozpatrywane są już konkretne miejsca, gdzie takie szpitale powstaną - powiedział w poniedziałek (19.10) minister zdrowia Adam Niedzielski. Ponadto część szpitali powiatowych będzie przekształcona w szpitale zakaźne.


Powstanie szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym

19.10.2020, 08:46

Szef KPRM Michał Dworczyk odpowiada za to, aby skoordynować działania związane z powstaniem tymczasowego szpitala na Stadionie Narodowym w Warszawie, to będzie ok. 500 miejsc - poinformował w poniedziałek (19.10) w TVP Info rzecznik rządu Piotr Müller.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia BiałystokDariusz Marek Srzednicki, fot. Marcin Gliński
BIAŁYSTOK
24.11.2020, 12:24, akt. 14:59

Nie żyje Dariusz Marek Srzednicki

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok