Radio Białystok | Wiadomości | Przygotowujemy się do finału konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

Przygotowujemy się do finału konkursu Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

autor: Tomasz Piekarski

17.02.2021, 16:05, akt. 18.02.2021, 08:13

Dwie godziny muzyki na żywo, 15 wykonawców na scenie, nagrody dla laureatów - czyli to, co w minionym roku było najlepsze w podlaskiej muzyce.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Już w niedzielę, 21 lutego wielki finał konkursu Niebieski Mikrofon, czyli rozdanie muzycznych nagród Polskiego Radia Białystok. To druga edycja naszego plebiscytu, którego celem jest docenienie i promowanie regionalnych twórców wykonujących szeroko pojętą muzykę rozrywkową.Finał rozpocznie się o 19:00 w niedzielę, 21 lutego. Oprócz transmisji na antenie będzie też streaming w internecie - na naszym facebookowym profilu i na kanale YouTube.W naszym Studiu Rembrandt trwają ostatnie przygotowania do koncertu live, którego będzie można posłuchać na antenie, ale też obejrzeć go w internecie. - Wprowadzamy do radia nowy format, bo radio zaczyna się stawać trochę taką telewizją, co jest zresztą zrozumiałe - podkreśla reżyser przedsięwzięcia Marek Kubik.


- Na razie próbujemy umeblować całe studio w światła, w dźwięk. Mamy dosyć duże wyzwanie, ponieważ na tej niewielkiej powierzchni musimy zrealizować w zasadzie widowisko muzyczne - zaznacza Marek Kubik.


Link do transmisji live koncertu finałowego na YouTubie


Nowością są w tym roku dwie sceny.


- Ze względu na wielość wykonawców, bo w zasadzie zrobił się nam już taki festiwal, musieliśmy wybudować dwie sceny - bardziej kameralną dla wykonawców muzyki elektronicznej, którzy występują przeważnie w duetach, i scenę dużą, na której zaprezentują się właśnie duże składy - wyjaśnia Marek Kubik.


Link do transmisji live koncertu finałowego na Facebooku


Studio koncertowe rozpocznie się jednak wcześniej - już o 18:00. Koncert finałowy poprowadzą nasi dziennikarze - Marcin Kozłowski i Andrzej Bajguz.

W tym roku przyznamy aż cztery nagrody. Każda z nich to 5 tys. zł. Swojego wyboru dokonali już Słuchacze, głosując na laureata Nagrody Publiczności. Oprócz tego jury wręczy Grand Prix i Nagrodę Specjalną za szczególny wkład w promocję Białegostoku i województwa podlaskiego. Nowością będzie laur za debiut roku.


źródło: Tomasz Piekarski | red: zmj, mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jury przyznało nagrody w konkursie "Niebieski Mikrofon"

2.02.2021, 13:34

W tym roku będą aż cztery nagrody w konkursie muzycznym Polskiego Radia Białystok "Niebieski Mikrofon". Każda z nich to 5 tys. zł.


Internauci wybrali laureata Nagrody Słuchaczy w plebiscycie Niebieski Mikrofon

1.02.2021, 08:46

Walka była zacięta do ostatniej chwili. Wiemy już, kto dostanie Nagrodę Słuchaczy Polskiego Radia Białystok w plebiscycie "Niebieski Mikrofon".


2020 rok na podlaskiej scenie muzycznej !pod powierzchnią! i spotkanie z Deep Doze i Red Emprez - finalistami Niebieskiego Mikrofonu

20.01.2021, 13:10

Czas sprawdzić, jak płodny był pandemiczny rok 2020 na podlaskiej scenie muzycznej.


DOTS, BRIGHT OPHIDIA i STARSABOUT – zwycięzcami plebiscytu Radia Białystok "Niebieski Mikrofon" [zdjęcia, wideo]

17.02.2020, 01:42

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, nagrody pieniężne w wysokości 5 tys. zł i możliwość zagrania koncertu live w Studiu Rembrandt Radia Białystok.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


Jerzy Maksymiuk, fot.: Sylwia Krassowska
KULTURA
9.04.2021, 10:02, akt. 13:05

Jerzy Maksymiuk kończy 85 lat


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok