Radio Białystok | Wiadomości | DOTS, BRIGHT OPHIDIA i STARSABOUT – zwycięzcami plebiscytu Radia Białystok "Niebieski Mikrofon" [zdjęcia, wideo]

DOTS, BRIGHT OPHIDIA i STARSABOUT – zwycięzcami plebiscytu Radia Białystok "Niebieski Mikrofon" [zdjęcia, wideo]

autor: Monika Kalicka

17.02.2020, 01:42, akt. 15:43

Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, nagrody pieniężne w wysokości 5 tys. zł i możliwość zagrania koncertu live w Studiu Rembrandt Radia Białystok.

Nagroda jury Polskiego Radia Białystok - zespół Starsabout, fot. Sylwia Krassowska
Nagroda jury Polskiego Radia Białystok - zespół Starsabout, fot. Sylwia Krassowska

DOTS, BRIGHT OPHIDIA i STARSABOUT – zwycięzcami plebiscytu Radia Białystok "Niebieski Mikrofon" - relacja Marcina Glińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


NIEBIESKI MIKROFON - NAGRODA SŁUCHACZY


Białostocka grupa Dots zdobyła najwięcej głosów słuchaczy w ankiecie internetowej, w której zagłosowało na nią 1859 osób i jako pierwsza zdobyła Niebieski Mikrofon. Grupa istnieje od sierpnia 2017 roku i składa się z grupy bardzo młodych, choć niebywale doświadczonych muzyków. Od momentu powstania Dots, muzycy nastawieni byli na własne kompozycje oraz intensywne koncertowanie.

Zespół występuje w składzie:

Ewelina Szoda - wokal

Patryk Kowalewski - gitara

Marcin Dąbrowski - bas

Mikołaj Szczygieł - syntezator, sample

Jasiek „Jano” Kulik - perkusjaNIEBIESKI MIKROFON - NAGRODA SPECJALNA


Nagrodę specjalną POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK otrzymał zespół BRIGHT OPHIDIA, który na rynku muzycznym istnieje od ponad 20 lat. Powstał w 1998 roku w Białymstoku z inicjatywy perkusisty Cezarego Mielki, gitarzysty Mariusza Maciejczuka oraz wokalisty Adama Bogusłowicza. W tym samym roku zespół zarejestrował demo pt. Bright Ophidia, które zwróciło uwagę lokalnych mediów muzycznych.

Zespół występuje w składzie:

Cezary Mielko - instrumenty perkusyjne

Adam Bogusłowicz – śpiew

Przemysław Figiel - gitara, śpiew

Mariusz Rusiłowicz - gitara basowa

Marek Walczuk - gitara

Jak powiedział jeden z jurorów – Marek Kubik - "Bright Ophidia to zespół z bardzo dużym dorobkiem artystycznym, wydali kilka płyt, bardzo dużo koncertuje w Polsce i za granicą. Ale przede wszystkim zespół cechuje pełen profesjonalizm oraz oryginalność w swoim gatunku".

Andrzej Bajguz z Polskiego Radia Białystok głosował na zespół Bright Ophidia „za wytrwałość i wiarę w siłę muzyki, bo to  to jedna z najdłużej nieprzerwanie istniejących podlaskich kapel z apetytem na więcej, z europejskimi trasami koncertowymi, z utworami prezentowanymi w rozgłośniach radiowych również za granicą, poza tym za mistrzostwo techniki i za zaangażowanie w muzyczne działania edukacyjne i popularyzujące naszą lokalną scenę”.


NIEBIESKI MIKROFON - NAGRODA JURY


Nagrodę jury Polskiego Radia Białystok otrzymał Zespół Starsabout, który od siedmiu lat tworzy nostalgiczne, pełne emocji piosenki, balansujące na pograniczu alternatywnego rocka z progresywnymi i post-rockowymi odniesieniami.

Zespół występuje w składzie:

Piotr Trypus (głos i gitara)

Tomasz Kryjan (gitara)

Piotr Ignatowicz (bas)

Sergiusz Pruszyński (perkusja)

Marcin Wasiluk (klawisze, mandolina, gitary)

Andrzej Bajguz z jury podkreśla, że docenił zespół m.in. za „muzyczną alchemię marzycielskiego nastroju wyrażonego w monumentalnych, pełnych onirycznej nostalgii i zarazem dramaturgii kompozycjach,  próby podboju koncertami nie tylko polskiej, ale i europejskiej sceny muzycznej i dowody uznania w postaci entuzjastycznych recenzji w naszym kraju, Niemczech czy... Chile i kontraktów płytowych w niemieckim Progressive Promotion Records i za uznanie na własnym podwórku - lokalne środowisko muzyczne okrzyknęło Starsabout Podlaskim Zespołem Roku 2017 w rankingu audycji „Pod powierzchnią” w Polskim Radiu Białystok (którą prowadzi Andrzej Bajguz).

Marek Kubik dodaje, że Starsabout to zespół ze świetnym klimatem, pomysłem. Najbardziej podoba mu się przestrzeń, jaką tworzą w muzyce.


NAGRODA SPECJALNA PREZESA POLSKIEGO RADIA BIAŁYSTOK


Prezes Polskiego Radia Białystok Wojciech Straszyński zdecydował o przyznaniu specjalnej nagrody grupie NO LOGO. Wystąpią oni podczas najbliższej edycji koncertu Białystok - Miasto Dobrej Muzyki w ostatni weekend wakacji (29 sierpnia 2020 r.).


W plebiscycie Niebieski Mikrofon wzięło udział blisko 50 twórców z regionu, a do finału zakwalifikowało się 11: The Boars, NO LOGO, Bright Ophidia, Funkasanki, Ilo&Friends, Dots, Starsabout, Miss God, Mniej Więcej, Mgły, Polska B.

Partnerem plebiscytu jest Województwo Podlaskie.

| red: mak, mag


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Muzycy z zespołów No Logo, Mniej Więcej, Ilo&Friends

15.02.2020, 11:42

W niedzielę (16.02) poznamy laureatów plebiscytu Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok.


Kto zdobędzie Niebieski Mikrofon? Finał plebiscytu Polskiego Radia Białystok [zdjęcia]

16.02.2020, 05:23

W niedzielę (16.02) wieczorem poznamy laureatów plebiscytu Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok.


Finaliści plebiscytu Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok

15.02.2020, 10:28

W niedzielę (16.02) poznamy laureatów plebiscytu Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok.


DOTS zdobywa nagrodę słuchaczy Radia Białystok w plebiscycie Niebieski Mikrofon

1.02.2020, 00:01

Białostocka grupa DOTS zdobyła najwięcej głosów słuchaczy w plebiscycie Niebieski Mikrofon - Muzyczna Nagroda Polskiego Radia Białystok. Zagłosowało na nią 1859 osób.


Ewelina Szoda i Patryk Kowalewski

31.01.2020, 06:52

"Jesteśmy grupą młodych ludzi, którzy spotkali się pewnego dnia i stwierdzili, że będą razem tworzyć muzykę. Na początku trochę gorsza, teraz, mamy nadzieję, trochę lepszą" - mówi Patryk Kowalewski z zespołu DOTS.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: Fotolia.com
UWAGA!
27.03.2020, 13:31, akt. 13:39

Awaria sieci wodociągowej w Łomży


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok