Radio Białystok | Wiadomości | Rafał Grzyb: Po tym meczu zespół dostanie takiego "kopa"

Rafał Grzyb: Po tym meczu zespół dostanie takiego "kopa"

20.03.2021, 21:46, akt. 23:41

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 3:2 (1:2) z Lechem Poznań w meczu ekstraklasy. Żółto-czerwoni przełamali serię trzech porażek z rzędu, mimo że przez prawie całą drugą połowę grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Błażeja Augustyna.

Rafał Grzyb, fot. Joanna Szubzda

Rafał Grzyb: to spotkanie było dla nas bardzo ważne pod kątem mentalnym

Na wstępie chciałem pogratulować drużynie, bo do końca w tych nawet trudnych warunkach, grając w dziesiątkę, potrafiła stworzyć sytuacje i w końcówce spotkania doprowadzić do zwycięstwa. Nie ma co ukrywać, że Lech ma w swojej drużynie jakościowych zawodników, którzy w pierwszej połowie naprawdę napsuli nam bardzo dużo krwi. Bardzo mocno przedzierali się przez nasze dwie linie, dochodzili do sytuacji strzeleckich. Po stałych fragmentach gry straciliśmy obie bramki. To przede wszystkim gospodarze kontrolowali mecz jeśli chodzi o posiadanie piłki czy ilość stwarzanych sytuacji. My za to odgrażaliśmy się kontrami czy szybko strzelonym golem.

Czerwona kartka dla Błażeja Augustyna zmieniła oblicze tego spotkania, my graliśmy już bardziej defensywnie. Zrobiliśmy bardzo dobre zmiany, chłopcy, którzy weszli na boisko zostawili dużo zdrowia, napędzili drużynę ofensywnie i to też dzięki nim przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Myślę, że to spotkanie było dla nas bardzo ważne pod kątem mentalnym. Mam nadzieję, że po tym meczu zespół dostanie takiego "kopa". Dobrze, że czeka nas przerwa i będziemy mieli dużo czasu, żeby poprawić mankamenty i wydobyć z chłopaków mnóstwo energii, bo jak widać, jesteśmy w stanie wygrać w dziesięciu z rozpędzonym na wiosnę Lechem

- mówił po meczu trener Jagiellonii Białystok Rafał Grzyb.

Dariusz Żuraw: Mieliśmy sytuację na 3:1, ale jej nie wykorzystaliśmy

Trudno znaleźć słowa, by opisać to, co się tutaj wydarzyło. Zagraliśmy nieźle w pierwszej połowie. Po chwili dekoncentracji na początku spotkania, przejęliśmy inicjatywę i strzeliliśmy dwie bramki. W drugiej połowie po czerwonej kartce dla   zawodnika Jagiellonii moi piłkarze pomyśleli, że uda się wygrać na stojąco. Mieliśmy sytuację na 3:1, ale jej nie wykorzystaliśmy. Mecz który nie mieliśmy prawa zremisować, przegraliśmy. To cholernie boli. Zabrakło dzisiaj charakteru, żeby wybiegać ten mecz, żeby dołożyć trzecią bramkę. Po czerwonej kartce zdarzyło się coś, co nie miało prawa  się zdarzyć. I musimy to głęboko przeanalizować. Chcąc o coś grać, nie można w taki sposób rozdawać punktów

- mówił po meczu trener Lecha Poznań Dariusz Żuraw.

źródło: PAP | red: mag

Rafał Grzyb może być trenerem Jagiellonii Białystok nawet do końca sezonu

18.03.2021, 14:57

Tymczasowy szkoleniowiec Jagiellonii Białystok Rafał Grzyb dostał warunkową zgodę na prowadzenie zespołu do końca tego sezonu. Taką decyzję podjął Zespół Kształcenia i Licencjonowania Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Bogdan Zając nie jest już trenerem Jagiellonii

17.03.2021, 10:30

Bogdan Zając nie jest już trenerem Jagiellonii Białystok. Informują o tym w mediach społecznościowych władze klubu. Zając prowadził Jagiellonię w 22 meczach.

Jagiellonia Białystok znów przegrywa - tym razem z Pogonią Szczecin [zdjęcia]

12.03.2021, 08:46

Piłkarze Jagiellonii Białystok po bardzo słabej grze przegrali 0:1 z Pogonią Szczecin w meczu ligowym. Jedynego gola strzelił Michał Kucharczyk w 64. min. To już trzecia z rzędu porażka Jagiellonii.