Radio Białystok | Wiadomości | Niespodzianka, ale tylko w pierwszym secie - Ślepsk Malow Suwałki przegrywa z ZAKSĄ 1:3

autor: Jerzy Kułakowski, Marcin Mazewski

21.03.2021, 07:46, akt. 17:22

Po raz pierwszy w historii siatkarze Ślepska Malow Suwałki grają w fazie play-off PlusLigi. Po sezonie zasadniczym zajęli w tabeli 8. miejsce, a to oznacza, że w ćwierćfinale przypadła im rywalizacja z najlepszą drużyną - ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

0:00
0:00
Z siatkarzami po meczu rozmawia Jerzy Kułakowski | Pobierz plik.

0:00
0:00
Niespodzianka, ale tylko w pierwszym secie - Ślepsk Malow Suwałki przegrywa z ZAKSĄ 1:3 - relacja Jerzego Kulakowskiego | Pobierz plik.

O klasie rywala najlepiej świadczy fakt, że gra w półfinale Ligi Mistrzów, a w pierwszym meczu pokonał na wyjeździe Zenita Kazań 3:2.

W niedzielę (21.03) w pierwszym meczu play-off, suwalczanie podeszli do rywalizacji z utytułowanym rywalem bez żadnych kompleksów i zaskoczyli kędzierzynian, wygrywając pewnie seta otwarcia do 17. Taka sytuacja podrażniła gospodarzy, którzy dwie kolejne partie wygrali do 16. W secie czwartym był moment, że podopieczni trenera Kowala niemal doszli mającą już sporą przewagę ZAKSĘ, ale doświadczona drużyna nie dała się dogonić i wygrała do 21, a w całym meczu 3:1. MVP spotkania wybrany został David Smith. Rewanż za tydzień w Suwałkach. Poniżej przebieg meczu.

Set 1

Ślepsk Malow Suwałki zaczyna w składzie: Sapiński, Bołądź, Waliński, Tuaniga, Takvam, Rousseaux i libero Czunkiewicz.

ZAKSA wychodzi następująco: Śliwka, Kaczmarek, Semeniuk, Smith, Toniutti, Kochanowski i libero Zatorski.

Rewelacyjny początek suwalczan, to oni zdobywają trzy pierwsze punkty w meczu - najpierw udany atak Bołądzia, a następnie dwa asy Sapińskiego. Odważnie w polu serwisowym, skutecznie w ataku i obronie - tak wygląda gra biało-niebieskich, którzy odjeżdżają z wynikiem na kilka punktów - 15:7. Tymczasem kędzierzynianie mylą się nader często. Ślepsk nie wypuszcza takiej okazji z rąk i bez problemów kończy pierwszą partię 25:17.

Set 2

Początek drugiego seta dla gospodarzy, którzy wychodzą na trzypunktowe prowadzenie. ZAKSA zaczyna przypominać drużynę ze starcia z Zenitem. Zagrywką nęka suwalczan David Smith, trener Kowal prosi o czas przy stanie 5:10. Kędzierzynianie kontrolują przebieg wydarzeń w tej partii - 18:14. Odwróciły się role - teraz to Ślepsk nie może nic skończyć i ma kłopoty z przyjęciem zagrywki. Andrzej Kowal wprowadza Klinkenberga, Szwaradzkiego i Gonciarza, ale niewiele to zmienia. ZAKSA wygrywa pewnie 25:16 i doprowadza do remisu 1:1.

Set 3

ZAKSA utrzymuje dyspozycję z poprzedniej partii i wychodzi na prowadzenie 8:4. Suwalczanie mają problemy z kończeniem swoich akcji. Gospodarze przyjmują w punkt i są skuteczni w ataku. W szeregach biało-niebieskich dobry moment notuje Cezary Sapiński, ale to może być za mało na dogonienie zespołu z Opolszczyzny 14:17. Z każdą kolejną akcją nakręca się gra ZAKSY. Gospodarze rozbijają Ślepsk, podobnie jak w partii drugiej - do 16.

Set 4

Zatrzymany przez potrójny blok suwalczan Kaczmarek, atak ze środka Sapińskiego i Ślepsk Malow rozpoczyna seta od prowadzenia 2:0. Bartłomiej Bołądź atakuje ponad rękami blokujących, znów zatrzymany Kaczmarek i 6:3 dla gości. Dwa asy Semeniuka i z przewagi suwalczan nic już nie zostało - 7:7. Od tego momentu ZAKSA zaczyna uciekać, suwalczanie walczą, ale punkty zdobywają gospodarze - 16:11. Trener Kowal stosuje podobny manewr jak w partii drugiej - zmienia trzech zawodników. Biało-niebiescy odrabiają część strat - 19:21, duża w tym zasługa dyspozycji Walińskiego w polu serwisowym. Kolejny serwis minimalnie przestrzelony i gospodarze znów łapią bezpieczną przewagę. Kończą seta do 21 i wygrywają w całym meczu 3:1. MVP wybrany został środkowy ZAKSY David Smith.

Rewanż w następną niedzielę o tej samej porze w Arenie Suwałki. Jeżeli wygrają suwalczanie, to zwycięzcę tego ćwierćfinału poznamy w trzecim starciu w Kędzierzynie-Koźlu. Rywalizacja w play-off toczy się bowiem do dwóch wygranych. Zwycięzca rywalizacji zamelduje się w półfinale.

| red: bs, maj

25-letni libero podpisał wczoraj(17.03) nowy, dwuletni kontrakt.

Bartłomiej Bołądź jednym z najlepszych siatkarzy PlusLigi

11.03.2021, 11:32

Tak przynajmniej wynika z rankingów po fazie zasadniczej tych rozgrywek.

Ślepsk Malow Suwałki wygrywa ze Stalą Nysa 3:1 i zagra w play-offach PlusLigi

6.03.2021, 06:48

To był mecz o być albo nie być w fazie play-off siatkarskiej PlusLigi. Ślepsk Malow Suwałki zmierzył się ze Stalą Nysa w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego i wykonał zadanie, pokonując gości 3:1.