Radio Białystok | Wiadomości | Minister Adam Niedzielski: obecne obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

Minister Adam Niedzielski: obecne obostrzenia przedłużone do 18 kwietnia

7.04.2021, 11:17, akt. 13:44

- Podjęliśmy decyzję, że obecne obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień - do 18 kwietnia - poinformował w środę (7.04) podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że w przyszłym tygodniu będą podejmowane kolejne decyzje związane z sytuacją epidemiczną.

Minister zdrowia Adam Niedzielski, źródło: Krystian Maj/KPRM
Minister zdrowia Adam Niedzielski, źródło: Krystian Maj/KPRM

Jak podkreślił minister, ta decyzja jest odłożona o tydzień, ponieważ rząd patrzy, czy trend zmniejszania się liczby zachorowań będzie się utrzymywać. - Ale przede wszystkim, to jest najważniejszy powód, chcemy zobaczyć jak te konsekwencje fali zachorowań będą wyglądały na poziomie wykorzystania infrastruktury szpitalnej - powiedział Niedzielski.

- Obserwowane ostatnio wyniki dotyczące nowych zakażeń są zbyt słabym sygnałem, by traktować je optymistycznie. Cały czas trudna jest sytuacja w szpitalach, jeżeli chodzi o zajęte łóżka, najtrudniejsza na Śląsku - mówił w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.


Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w święta będą widoczne w przyszłym tygodniu i wtedy przekonamy się, czy trzecia fala będzie stopniowo opadała - podkreślił Adam Niedzielski. Minister Niedzielski dodał, że obecny spadek zachorowań jest związany z okresem świątecznym i faktem, że to wtorek, a nie jak zwykle poniedziałek był pierwszym dniem poświątecznym.


Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w czasie świąt, bo my czekamy na dane dotyczące mobilności, jaka miała miejsce w czasie świąt, skutek tego, jak się zachowaliśmy na święta, będzie widoczny tak naprawdę w przyszłym tygodniu. Wtedy przekonamy się, czy ta trzecia fala będzie stopniowo opadała, czy nie daj Boże złapie drugi oddech - dodał minister Niedzielski.


Zgodnie z aktualnymi obostrzeniami epidemicznymi - które pierwotnie miały obowiązywać do 9 kwietnia - zamknięte są m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Ponadto są też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu.

źródło: PAP | red: maj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Po wprowadzeniu obostrzeń do białostockich przedszkoli i żłobków uczęszcza co dziesiąte dziecko

30.03.2021, 18:31

Do przedszkoli i żłobków nie mogą teraz chodzić wszystkie zapisane tam dzieci, co nie oznacza, że w białostockich placówkach nikogo nie ma.


Podlascy policjanci wystawiają coraz więcej mandatów za brak maseczek

27.03.2021, 10:58

Tylko w piątek (26.03) podlascy policjanci wystawili blisko 200 mandatów za nieprzestrzegania obowiązku zasłaniania ust i nosa. Skierowano też 45 wniosków o ukaranie do sądu.


Nowe obostrzenia w całym kraju - zamknięte salony fryzjerskie, sklepy meblowe, żłobki i przedszkola

25.03.2021, 11:10

W sobotę (27.03) w całym kraju weszły w życie nowe obostrzenia epidemiczne. Zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Obowiązują też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. Dotychczasowe ograniczenia zostały przedłużone.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok