Radio Białystok | Wiadomości | Można starać się o dofinansowanie na realizację pomysłów na biznes w ramach konkursu Runda T

Można starać się o dofinansowanie na realizację pomysłów na biznes w ramach konkursu Runda T

18.05.2021, 17:41, akt. 19.05.2021, 07:28

Studenci, naukowcy, innowatorzy, autorzy wynalazków związani z północno-wschodnią Polską do 20 czerwca mogą się zgłaszać do Rundy T - przedsięwzięcia Fundacji Technotalenty z Białegostoku. Najlepsi mają szanse na pozyskanie inwestora - przypomnieli we wtorek (18.05) organizatorzy.

Źródło: technotalenty.pl
Źródło: technotalenty.pl

Można starać się o dofinansowanie na realizację pomysłów na biznes w ramach konkursu Runda T - relacja Adama Janczewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Nowa działalność Fundacji Technotalenty

Runda T to nowa formuła tego tupu działań fundacji, która przez kilka ostatnich lat organizowała konkurs "Technotalent", w którym wyłaniała najlepsze innowacje, pomysły z szansą na wprowadzenie na rynek, komercjalizację. Wszystko ma służyć rozwojowi gospodarczemu regionu w oparciu o nowe pomysły biznesowe, technologie, komercjalizowane wyniki badań naukowych.


- Runda T to jest taka formuła działań, które pozwalają na pozyskanie pieniędzy na komercjalizację innowacyjnych projektów, które powstają w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. Uczestnicy tego przedsięwzięcia mają możliwość pozyskania inwestora do realizacji własnego projektu na miejscu - co jest ważne - u nas tutaj, w regionie, oraz uczestniczenia w specjalistycznych szkoleniach biznesowych - mówił Marcin Tomkiel z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, prowadzący konferencję prasową online.Swoje pomysły do Rundy T mogą zgłaszać osoby nie tylko młode, nie ma bowiem ograniczeń wiekowych, a także firmy mające pomysły na innowacyjne produkty.


Cztery kategorie w konkursie

Są cztery kategorie: concept - projekty koncepcyjne i pomysły w trakcie realizacji; science - projekty naukowe wynalazków, produktów bądź usług, które są nowym rozwiązaniem technicznym; open - rozwiązania związane z nowoczesną technologią na każdy etapie przygotowania; pandemic - projekty na różnym etapie, które będą rozwiązywać problemy społeczne związane z pandemią koronawirusa.

W finale ma być po 5 najlepszych pomysłów w każdej kategorii - dostaną odpowiednie szkolenia i możliwość prezentacji przed potencjalnymi inwestorami.


Komercjalizacja pomysłów - priorytetem

Prezes Fundacji Technotalenty Adam Walicki podkreślił, że to, jaki jest i będzie region, zależy od gospodarki, a inicjowanie szerokiej współpracy to podstawa, by taki rozwój miał miejsce. Jak mówił, kluczową wartością Rundy T jest komercjalizacja pomysłów, bo jest to "priorytet rozwojowy", a pomysły na biznes muszą sprawdzać się pod względem rynkowym. Fundacja chce wyszukiwać pomysły, promować autorów, wspierać te przedsięwzięcia szkoleniowo, kontaktować z inwestorami, by najlepsze przedsięwzięcia były realizowane.

Walicki poinformował, że w drugiej połowie lipca będzie ogłoszona lista finalistów Rundy T, w sierpniu i wrześniu będą się odbywać szkolenia przygotowujące autorów pomysłów do ich prezentacji (w formule elevator pitch - 3 minuty na przedstawienie pomysłu i przekonanie do niego inwestora) przed potencjalnymi inwestorami i komisją oceniającą. Finały będą przeprowadzane od 20 września do 15 października i wtedy najlepsi będą się prezentować w przesłuchaniach finałowych.

Rundę T współorganizuje samorząd województwa podlaskiego, we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki powiedział, że przedsięwzięcie Fundacji Technotalenty wiele wnosi do rozwoju województwa, bo daje szanse na prezentację innowacyjnych pomysłów kreatywnych ludzi, choć wiadomo, że sam dobry pomysł na biznes to za mało.


- Jednym z kluczowych czynników tego sukcesu jest bycie właśnie zauważalnym i Runda T właśnie daje taką możliwość (...). Oprócz tego jest też to miejsce do dyskusji o potrzebach młodych, utalentowanych osób, ale także o możliwościach wsparcia projektów angażujących przedstawicieli świata nauki i biznesu - powiedział Kosicki.


Rundzie T patronują m.in.: NCBR, PARP, marszałkowie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, prezydenci Białegostoku, Suwałk, Ełku, Łomży, rektorzy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Politechniki Białostockiej, Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania i Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, NASK. Partnerami są: parki naukowo-technologiczne z Białegostoku, Suwałk, Ełku i Park Przemysłowy Łomża. W Rundzie T Fundacja Technotalenty współpracuje z dziesięcioma funduszami inwestycyjnymi.

W ciągu kilku lat organizacji konkursu "Technotalent" nagrodzono kilkaset osób. Więcej informacji o konkursie Runda T można znaleźć na stronie technotalenty.pl.

źródło: PAP | red: bsd, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Liderzy Zjednoczonej Prawicy zaprezentowali "Polski Ład" [wideo]

15.05.2021, 08:14

Polski Ład ma zrealizować polskie aspiracje, a może coś trudniejszego, polskie marzenia - powiedział podczas prezentacji Polskiego Ładu prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński.


Zarząd Województwa Podlaskiego przeznaczył pieniądze na inwestycje w pięciu gminach

29.04.2021, 19:31

Wyremontowane będzie kino, biblioteka, powstaną miejskie bulwary i plac zabaw. 2,5 miliona złotych unijnego dofinansowania przeznaczył Zarząd Województwa Podlaskiego na inwestycje w pięciu gminach.


Ponad 50 dotacji na prace dotyczące ratowania podlaskich zabytków

2.05.2021, 13:03

Molenna w Wodziłkach, Pałac Branickich w Białymstoku, dawny klasztor Dominikanów w Różanymstoku czy meczet w Kruszynianach - znalazły się wśród 52 zabytków, które otrzymały dotację od podlaskiego konserwatora zabytków na prace konserwatorskie i restauracyjne.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

źródło: PRB
EURO
12.06.2021, 07:26, akt. 11:29

Typy ze Świerkowej, część 1 - wyniki


źródło: Facebook M-GCKiS w Choroszczy
REGION
12.06.2021, 12:40, akt. 12:45

Rozpoczęły się 39. Dni Choroszczyźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok