Radio Białystok | Wiadomości | W Suwałkach Patrycja Bereznowska będzie biegła przez trzy dni i spróbuje pobić rekord świata

W Suwałkach Patrycja Bereznowska będzie biegła przez trzy dni i spróbuje pobić rekord świata

autor: Jakub Mikołajczuk

2.06.2021, 09:41, akt. 14:41

Będzie biegła przez trzy dni i spróbuje pobić rekord świata. Chodzi o znaną biegaczkę długodystansową Patrycję Bereznowską. A będzie to się działo nad suwalskim zalewem Arkadia.

Patrycja Bereznowska, fot. Fb
Patrycja Bereznowska, fot. Fb

W czwartek (03.06) rozpoczną się nad zalewem nieoficjalne mistrzostwa świata w biegu 72-godzinnym. Jak mówi współorganizator imprezy - Bartosz Bełdyga z Fundacji Teraz Wschód, chodzi o przebiegnięcie jak najdłuższego dystansu w wyznaczonym czasie.

Planujemy organizację biegu stacjonarnego w Suwałkach oraz biegu wirtualnego, do którego zapraszamy biegaczy z całej Polski i ze świata. Wszyscy uczestnicy mogą biegać, kiedy chcą i gdzie chcą - przed pracą, po pracy i znów wrócić na trasę. Liczy się łączny dystans przebiegnięty podczas 3 dni. Na koniec to sumujemy i podajemy swój własny rekord

- mówi Bartosz Bełdyga.

Do biegu Ultra Wsparcie, przeznaczonego dla amatorów, można się będzie zapisać nawet po starcie imprezy. Z kolei w Orlen Ultra Challenge weźmie udział 50 doświadczonych ultramaratończyków. Patrycja Bereznowska mówi, że będzie to najbardziej wymagający start w jej dotychczasowej karierze.

Pierwsze, co limituje taki bieg, to wizyty w toalecie. Tego nie da się uniknąć. Podczas biegu w Atenach w 2018 roku udało mi się przebiec 48 godzin bez snu jako pierwszej kobiecie. Jednak w przypadku biegu 72-godzinnego nie udało się to nawet żadnemu mężczyźnie. Myślę, że tutaj trzeba będzie jednak robić krótkie przerwy, chociażby na jakieś 15-20 minutowe drzemki

- mówi Patrycja Bereznowska.

Dotychczasowy rekord świata wśród kobiet należy do Holenderki Ria Buiten, która w trzy doby przebiegła nieco ponad 449 kilometrów.

| red: mik, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Patrycja Bereznowska

27.05.2021, 14:36

- 48 godzin udało mi się przebiec bez snu, ale 72-godzinny bieg będzie zapewne wymagał krótkich przerw na drzemki - mówi Patrycja Bereznowska.


Blisko 220 zawodników wystartowało w biegach Kierunek Ultra-Hańcza

22.09.2020, 10:35

Zawody odbyły się w Suwalskim Parku Krajobrazowym.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Sokrates

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie

źródło: stock.adobe.com
ŁOMŻA
6.12.2022, 09:42, akt. 09:55

"Maturalne Mikołajki" w Łomżyźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok