Radio Białystok | Wiadomości | Na granicy z Białorusią podlascy funkcjonariusze SG zatrzymali 62 nielegalnych imigrantów

Na granicy z Białorusią podlascy funkcjonariusze SG zatrzymali 62 nielegalnych imigrantów

5.08.2021, 15:18, akt. 15:22

62 osoby - obywateli Iraku, Iranu i Kamerunu - którzy nielegalnie dostali się do Polski z Białorusi, zatrzymali we wspólnej akcji funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej z placówek w Krynkach, Szudziałowie i Kuźnicy, wspierani przez policję z Sokółki.

Źródło: www.podlaski.strazgraniczna.pl
Źródło: www.podlaski.strazgraniczna.pl

Jak poinformowała w czwartek (05.08) rzeczniczka POSG mjr Katarzyna Zdanowicz, w grupie było 50 obywateli Iraku, 11 obywateli Iranu i jeden Kamerunu. Wszyscy zatrzymani nielegalni imigranci (41 mężczyzn, osiem kobiet i trzynaścioro dzieci) zostaną umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Na podstawie postanowień sądowych mogą w tych ośrodkach przebywać cudzoziemcy m.in. zatrzymani podczas nielegalnego przekroczenia granicy, uchylający się od wykonania decyzji o wydaleniu, przebywający na terytorium RP bez wymaganych dokumentów czy wykonujący pracę bez odpowiedniego zezwolenia.

Dodatkowo - pod zarzutem pomocnictwa w przekroczeniu granicy wbrew przepisom - zatrzymano obywatela Ukrainy, który przyjechał po kilku imigrantów z tej grupy.

Jak wynika ze statystyk Podlaskiego Oddziału SG, od początku roku funkcjonariusze tego oddziału na polsko-białoruskiej granicy zatrzymali 451 osób, które nielegalnie przekroczyły tę granicę.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


płk Andrzej Jakubaszek

4.08.2021, 16:39

"Wzmacniamy wszystkie nasze odcinki granicy zewnętrznej z Republiką Białoruś, odnotowujemy wzrosty ilości przekroczeń granicy w sposób nielegalny, natomiast to nie są wzrosty porównywalne ze wzrostami litewskimi" - mówi płk Andrzej Jakubaszek.


Czy Suwalszczyźnie grozi niekontrolowany wzrost nielegalnej imigracji?

4.08.2021, 08:10

Mieszkańcy Suwalszczyzny nie powinni obawiać się zwiększonego napływu nielegalnych imigrantów - uspokaja podlaska straż graniczna.


Funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Płaskiej zatrzymali 17 osób, które przekroczyły nielegalnie granicę

2.08.2021, 15:47

To kolejna w ostatnim czasie grupa nielegalnych imigrantów, która próbowała dostać się do Polski. 17 osób, które przekroczyły nielegalnie polsko-białoruską granicę zatrzymali funkcjonariusze straży granicznej z placówki w Płaskiej.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok