Radio Białystok | Wiadomości | Dwa nowe samochody ratowniczo-gaśnicze dostali strażacy z Grajewa

Dwa nowe samochody ratowniczo-gaśnicze dostali strażacy z Grajewa

autor: Paweł Wądołowski

21.12.2021, 17:13, akt. 18:18

Dzięki tym wozom grajewscy strażacy szybciej dojadą na miejsce i sprawniej będą mogli pracować.

fot. Paweł Wądołowski
fot. Paweł Wądołowski

Jak mówi komendant Andrzej Beczko to specjalistyczne pojazdy, które przydadzą się między innymi podczas gaszenia pożarów na trudno dostępnym terenie.


Komenda otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy, uterenowiony, który będzie wykorzystywany do gaszenia pożarów leśnych. Otrzymaliśmy również samochód ciężki Scania, który będzie podstawowym samochodem do gaszenia pożarów na terenach wiejskich i będzie wykorzystywany do zasilania w wodę innych samochodów gaśniczych, podczas akcji na terenach miejskich. To jest nieocenione wsparcie. Sprzęt poprawi naszą mobilność i skróci czas dojazdu - dodaje.


Nowoczesne samochody gaśnicze otrzymały także trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości - Woźnawieś, Klimaszewnica i Ławsk. Dwa z nich były już używane wcześniej w innych jednostkach, a jeden pojazd jest nowy. 

Jednak jak mówi prezes OSP Woźnawieś Jarosław Bronakowski, nawet używany samochód jest znacznie lepszy od tego, którego teraz używają strażacy w tej miejscowości.


Mieliśmy stary wóz z lat osiemdziesiątych. Miał prawie 40 lat i był już bardzo awaryjny. A ten jest inaczej wyposażony, nowoczesny, można zabrać więcej sprzętu, przewieźć więcej ludzi i jest lepszy dostęp do wody. To jest bardzo nam potrzebny sprzęt - zaznacz.


W czasie uroczystego przekazania wozów, strażacy wręczyli podziękowania przedstawicielom instytucji i samorządów, które pomogły w sfinansowaniu ich zakupu.

| red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


Dzień Rodziny w Hodyszewie, fot. Paweł Wądołowski
REGION
20.07.2024, 10:04, akt. 19:45

Dzień Rodziny w Hodyszewie


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok