Radio Białystok | Wiadomości | 30 godzin muzyki na żywo i nowy rekord Polski - zakończył się III Podlaski Maraton Bluesowy

30 godzin muzyki na żywo i nowy rekord Polski - zakończył się III Podlaski Maraton Bluesowy

autor: Barbara Sokolińska

29.12.2021, 02:35, akt. 02:50

III Podlaski Maraton Bluesowy w białostockim Sześcian Pubie przeszedł do historii. Główny cel imprezy został osiągnięty - muzyka na żywo rozbrzmiewała bez przerwy przez nieco ponad 30 godzin, a rekord Polski został pobity.

fot. Barbara Sokolińska
fot. Barbara Sokolińska


0:00
0:00
30 godzin muzyki na żywo i nowy rekord Polski - zakończył się III Podlaski Maraton Bluesowy - relacja Barbary Sokolińskiej | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

O tym, że uda się pobić rekord od początku przekonany był Marek Gąsiorowski - nasz redakcyjny kolega, ale także gitarzysta zespołu Gęsia Skórka Blues Band i jeden z organizatorów maratonu:


Musiało się udać, bo jak tylu ludzi wzięło się do pracy, był pomysł, idea, ale i pieniądze - to jak miało się nie udać? Cieszę się, że to już koniec, ale także dlatego, że idea żyje - aż godzin grania bluesa na żywo - podkreśla Marek Gąsiorowski.


Zadowolony z całego przedsięwzięcia był również inny z organizatorów, Tomasz Zielik. Jego zdaniem czynnikiem, który zdecydował o powodzeniu imprezy była miłość wszystkich jej uczestników do bluesa: 


Blues nie męczy. Moglibyśmy pewnie grać kolejnych kilka godzin, ale w zamyśle co roku chcemy grać o godzinę dłużej. 21 zespołów ogarnąć pod kątem technicznym to cud, ale myśmy wiedzieli, że się uda, bo pewnie gdybyśmy grali inny gatunek muzyczny, to by się nie udało. Z bluesem wszystko wychodzi - ci ludzie kochają to, co robią - mówi Tomasz Zielik.


Przez cały czas trwania maratonu 6-Ścian Pub wypełniony był fanami bluesa. Jak podkreślają, bicie rekordu nie było najważniejsze, bo liczyła się przede wszystkim dobra atmosfera i muzyka na najwyższym poziomie. 

Rekord Polski w graniu bluesa non stop został pobity po raz trzeci, ale jak zapewniają organizatorzy - z pewnością nie ostatni. Kolejna edycja zaplanowana jest wstępnie na przyszły rok.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


III Podlaski Maraton Bluesowy - muzycy chcą grać na żywo przez 30 godzin

27.12.2021, 09:09

W białostockim 6-Ścian Pubie trwa 3. Podlaski Maraton Bluesowy. Muzycy chcą grać na żywo przez 30 godzin i pobić rekord Polski ustanowiony podczas drugiej edycji imprezy dwa lata temu.


Podlaski Maraton Bluesowy. Rekord Polski w graniu bluesa non stop

27.12.2021, 10:50

Białostockie Stowarzyszenie Miłośników Bluesa i Sześcian Pub organizują w dniach 27-28 grudnia 2021 r. w Pubie Sześcian przy ul. Warszawskiej 30 w Białymstoku wydarzenie "Podlaski Maraton Bluesowy 2021. Rekord Polski w graniu bluesa non stop".


Kończy się 36. Jesień z Bluesem w Białymstoku

21.11.2021, 10:13

Koncertami akustycznego trio Willie Mea Unit oraz gitarzysty i bluesowego pieśniarza Marka McCarron Motyki zakończy się w niedzielę po południu 36. edycja Jesieni z Bluesem w Białymstoku, jednej z najstarszych w kraju imprez bluesowych.

ZNAJDŹ NAS

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP KONCERT DYPLOMANTÓW

REKLAMA
NieTeatr ZALIA

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


© florisvis - fotolia.com
BIAŁYSTOK
22.03.2023, 18:42, akt. 23.03.2023, 09:35

W czwartek w Białymstoku zawyją syreny


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok