Radio Białystok | Wiadomości | "Maryś, zaszczep się" - ludowe zespoły z Podlaskiego zachęcają do szczepień piosenką

"Maryś, zaszczep się" - ludowe zespoły z Podlaskiego zachęcają do szczepień piosenką

autor: Olga Gordiejew

18.01.2022, 10:09, akt. 10:25

Ponad 200 tysięcy wyświetleń w nieco ponad miesiąc - taki sukces w sieci odnosi teledysk nagrany przez dwa zespoły ludowe z gminy Juchnowiec Kościelny "Maryś, zaszczep się!".

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

"Maryś, zaszczep się" - ludowe zespoły z Podlaskiego zachęcają do szczepień piosenką - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Srebrne Nutki z Kleosina i Koplanianki z Koplan, z przymrużeniem oka i w swoim, muzycznym stylu, wykorzystując popularną, łatwo wpadającą w ucho melodię - zachęcają do szczepień przeciwko koronawirusowi. 

"Nadal jest pandemia, nadal żniwo zbiera, swym prawem się rządzi, kogo chce wybiera. Zaszczep się Marysiu, chroń swe życie młode, COVID zbiera żniwo, nie pyta o zgodę" - śpiewają podlasianki. Wokalistki, które włączyły się do realizacji teledysku podkreślają, że dla nich to przygoda, wyzwanie, zabawa, ale też misja.Skoro tak mało osób wciąż decyduje się na szczepienie, postanowiłyśmy zachęcić do tego na wesoło. Powstała pieśń trochę o covidzie, trochę o miłości. Jest Jasiek i Marysia, on coś czuje do tej Marysi i przekonuje ją,  żeby się zaszczepiła, bo chce się z nią ożenić - mówi Alicja Kowalczuk z zespołu Srebrne Nutki. 


Akcja teledysku dzieje się na wsi, przy pracach gospodarskich. Autorką tekstu piosenki "Maryś, zaszczep się!" jest Danuta Ekman. Teresa Ułanowicz ze Srebrnych Nutek dodaje, że w zespole wszystkie panie są zaszczepione, bo chcą się czuć bezpiecznie.

Twórcy teledysku "Maryś, zaszczep się!" przyznają, że są zaskoczeni sukcesem piosenki w sieci. Ale nie kryją dumy i radości z tego, że ich przygoda stała się hitem. Liczyli na tysiąc, dwa tysiące wyświetleń, ale ponad 200 tysięcy - tego się nikt nie spodziewał - mówi reżyser teledysku Ireneusz Prokopiuk.

Teledysk został zrealizowany na zlecenie Gminy Juchnowiec Kościelny.

Zespoły wykonały piosenkę "Maryś, zaszczep się" specjalnie dla słuchaczy Radia Białystok.| red: bsd, mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Raport szczepień - 17 stycznia 2022

17.01.2022, 11:38

Dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło ponad 8,5 mln Polaków. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest ponad 21,4 mln osób - podano w poniedziałek (17.01) na stronach rządowych.


dr Andrzej Trybusz

17.01.2022, 08:33

"Jestem zwolennikiem powszechnego obowiązku szczepień. Określone grupy zawodowe powinny się szczepić. Medycy to zdecydowanie za mało. Nauczyciele, służby mundurowe, pracownicy gastronomii, hotelarstwa, handlu, ale też nie pomijałbym duchowieństwa, które ma przecież bardzo szeroki kontakt z ludźmi" - mówi dr Andrzej Trybusz.


Podlaskie samorządy, w których przybyło najwięcej zaszczepionych dostaną pieniądze

12.01.2022, 14:20

24,5 mln zł dostaną łącznie 42 podlaskie samorządy w konkursie "Rosnąca Odporność" za zwiększenie liczby mieszkańców zaszczepionych przeciwko COVID-19. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył w środę (12.01) symboliczne czeki i zapowiedział wypłatę pieniędzy.


Obowiązkowe szczepienia dzieci niepopularne w Podlaskiem

11.01.2022, 07:22

Najwięcej niezaszczepionych trzylatków w Polsce w 2020 roku było w województwie podlaskim. Jak wynika z najnowszego raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego dotyczącego realizacji obowiązkowych szczepień, w naszym regionie odnotowano prawie 3,8 procent trzyletnich dzieci bez jakichkolwiek szczepień.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok