Radio Białystok | Wiadomości | Artur, ja z ważno sprawo... - Jagiellonia Białystok zakpiła z Artura Boruca [wideo]

17.02.2022, 10:15, akt. 12:48

Media klubowe Jagiellonii Białystok nagrały filmik, w którym maskotka klubowa Jagi zadrwiła z bramkarza Legii Warszawa Artura Boruca. To odpowiedź na jego wcześniejszy film, w którym bramkarz próbował w prześmiewczy sposób naśladować podlaską gwarę. To także odpowiedź na jego niesportowe zachowanie podczas meczu Legii z Wartą Poznań.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok, 28.11.2021, fot. Joanna Szubzda

W ostatniej kolejce piłkarskiej ekstraklasy sędzia Łukasz Kuźma wyrzucił z boiska bramkarza Legii Warszawa Artura Boruca podczas pojedynku z Wartą Poznań.

Golkiper Legii chciał szybko wybić piłkę, na jego drodze stanął zawodnik gości Dawid Szymonowicz, którego Boruc brutalnie odepchnął. Mecz toczył się dalej i dopiero po kolejnej przerwie pochodzący z Białegostoku sędzia sprawdził tę sytuację na monitorze.

Arbiter uznał, że Boruc zachował się niesportowo i pokazał mu czerwoną kartkę. Bramkarz schodząc z boiska krzyczał jeszcze w kierunku sędziego, a potem popchnął kamerzystę.

Za to zachowania bramkarz został zawieszony na trzy mecze, dodatkowo będzie musiał zapłacić 25 tys. zł kary.

Sytuację wykorzystały media klubowe Jagiellonii Białystok.

"Pszczółka", czyli maskotka klubowa Jagiellonii w humorystyczny sposób komentuje zachowanie Boruca i wskazuje, jak powinien zachować się sportowiec w takiej sytuacji.

Filmik można zobaczyć na kanale YT Jagiellonii Białystok:

| red: wsz

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (0:1) w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze. To pierwsze zwycięstwo Jagiellonii prowadzonej przez trenera Piotra Nowaka. Bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Krawczyk, a w drugiej połowie trafiali: Tomas Prikryl i już w doliczonym czasie Karol Struski.

Piotr Nowak: Mam nadzieję, że to zwycięstwo nie będzie "wypadkiem przy pracy"

14.02.2022, 20:05

Terminarz najbliższych meczów Jagiellonii Białystok

13.02.2022, 13:19

Poznaliśmy terminarz 23. i 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok w ostatnią niedzielę lutego (27.02) zagra u siebie z Wartą Poznań, a w pierwszy piątek marca (4.03) zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Jagiellonia wygrywa z Zabrzu po golu w doliczonym czasie gry [zdjęcia]

14.02.2022, 20:01

Przemysław Mystkowski: Wiara w zespole była duża [wideo]

4.02.2022, 21:54

Nieudany debiut Piotra Nowaka na ławce trenerskiej Jagiellonii Białystok. Żółto-czerwoni przegrali na inaugurację rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 1:2 (0:2). Oba gole gospodarze strzelili po rzutach karnych.

Piotr Nowak: Powinniśmy wykorzystać swoje sytuacje i przynajmniej zremisować [wideo]

4.02.2022, 20:42