Radio Białystok | Wiadomości | Piotr Nowak: W drugiej połowie była zdecydowana przewaga Lecha

Piotr Nowak: W drugiej połowie była zdecydowana przewaga Lecha

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

19.03.2022, 22:00, akt. 20.03.2022, 00:16

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 0:3 (0:0) wyjazdowe spotkanie z Lechem Poznań. Klub z Wielkopolski obchodził w tym meczu 100-lecie powstania i uczcił jubileusz efektowną wygraną. Na stadionie w Poznaniu było ponad 40 tys. widzów.

Piotr Nowak, fot. Joanna Szubzda

Piotr Nowak: Gratuluję przede wszystkim zwycięzcom

Gratuluję przede wszystkim zwycięzcom. W pierwszej połowie to w miarę dobrze wyglądało, jeśli chodzi o naszą organizację, jeśli chodzi o koncentrację. Także zdawaliśmy sobie sprawę, że Lech z pewnością przyspieszy grę w drugiej połowie. Że będą starali się przynajmniej strzelić bramkę, tak jak to zrobili. Także uczulałem swój zespół na takie momenty. Myślę, że w drugiej połowie była zdecydowana przewaga. Mamy dwa tygodnie, musimy wykonać tę pracę na następny mecz. Na pewno wynik nie cieszy, jeśli chodzi o drugą połowę. Ale jesteśmy tu, gdzie jesteśmy i ta rzeczywistość na pewno nam dała dzisiaj wiele do myślenia

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Piotr Nowak.

Maciej Skorża: Bardzo się cieszę, że wygraliśmy ten mecz dla naszych kibiców

Ja muszę zacząć od atmosfery dzisiejszego meczu. Bo to było coś, co na długo pozostanie w pamięci. Oprawa, wypełniony stadion, to niesamowite. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy ten mecz dla naszych kibiców, w tak ważnym dniu dla klubu. To było dla nas bardzo ważne

- powiedział po meczu trener Lecha Poznań Maciej Skorża.

| red: mag

Brazylijski skrzydłowy z ukraińskiej ekstraklasy trafił do Jagiellonii

15.03.2022, 16:56

24-letni brazylijski skrzydłowy Diego Santos Carioca, grający ostatnio w Kołosie Kowaliwka na Ukrainie, został nowym piłkarzem Jagiellonii Białystok. Z jedenastym obecnie zespołem polskiej ekstraklasy podpisał we wtorek (15.03) kontrakt do końca obecnego sezonu.

Słaby mecz Jagiellonii i porażka z Wisłą Płock [zdjęcia]

13.03.2022, 14:23

Po trzech remisach z rzędu piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali spotkanie w ekstraklasie. W niedzielę (13.03) żółto-czerwoni okazali się słabsi od Wisły Płock, z którą przegrali 0:1 (0:1) Jedynego gola przed przerwą strzelił Marko Kolar.