Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy policjanci w ciągu trzech dni zatrzymali ponad 20 pijanych kierowców

Podlascy policjanci w ciągu trzech dni zatrzymali ponad 20 pijanych kierowców

autor: Grzegorz Pilat

24.05.2022, 16:12, akt. 16:41

Mimo surowych kar podlascy policjanci tylko w ciągu trzech dni zatrzymali ponad 20 pijanych kierowców.

Jiri Hera - Fotolia.com
Jiri Hera - Fotolia.com


Jeden z zatrzymanych kierowców - mieszkaniec powiatu kolneńskiego - miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Przyjechał do sklepu w miejscowości Czerwone po alkohol, a następnie dalej chciał jechać samochodem. Uniemożliwiły mu to dwie kobiety.


Kobiety poinformowały policjantów, że gdy przyjechały pod sklep zauważyły, jak z pojazdu obok wysiada nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna chwiejąc się na nogach wszedł do sklepu i kupił alkohol. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego chciał jechać dalej, ale powstrzymały go zgłaszające kobiety. Po tym mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo, jednak po przebiegnięciu kilkunastu metrów był już w rękach kobiet. Na miejscu, po chwili pojawili się mundurowi, którzy sprawdzili stan trzeźwości 52-letniego kierowcy seata. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec powiatu kolneńskiego trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności - mówi podkom. Marcin Gawryluk z zespołu prasowego podlaskiej policji.


Inny kierujący zatrzymany w Siemiatyczach był tak pijany, że przejechał przez chodnik dla pieszych.


Siemiatyccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że po jednym z osiedli w mieście może jeździć nietrzeźwy kierowca audi. Funkcjonariusze szukając auta, zauważyli ślady kół na chodniku i trawniku, uszkodzony słup oświetleniowy oraz rozrzucone fragmenty samochodu. Na miejscu kolizji mundurowi zwrócili uwagę na ślady oleju, które doprowadziły ich do jednego z przyblokowych parkingów. Tam zauważyli uszkodzone audi oraz opierającego się o nie mężczyznę. Podczas rozmowy z 36-latkiem mundurowi wyczuli zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila w jego organizmie. Mężczyzna przyznał się policjantom, że jadąc autem zjechał z drogi na chodnik i trawnik, a następnie uderzył w słup oświetleniowy. 36-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia - dodaje podkom. Marcin Gawryluk.


Podlascy policjanci przypominają, że za jazdę pod wpływem alkoholu grozi utrata prawa jazdy i wysoki mandat. Funkcjonariusze zapowiadają wzmożone kontrole trzeźwości w całym województwie.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Podlaskiem litewski kierowca zapłacił mandat w wysokości 5 tys. zł za niebezpieczne wyprzedzanie

25.01.2022, 14:21

Mandat w wysokości 5 tys. zł zapłacił litewski kierowca ciężarówki, który na drodze krajowej nr 8 wyprzedzał pod górkę, łamiąc zakaz i nie stosując się do linii ciągłej. Niebezpieczny manewr nagrał patrol w nieoznakowanym radiowozie. We wtorek (25.01) nagranie opublikowała podlaska policja.


Policjanci w nietypowych okolicznościach zatrzymali pijanych kierowców - jeden przyjechał sam na posterunek

18.01.2022, 17:04

Jeden schował się pod kierownicą, inny zasnął, a kolejny - będąc pod wpływem alkoholu - przyjechał na przesłuchanie. Pijanych kierowców w tych nietypowych okolicznościach zatrzymali w różnych miejscach regionu podlascy policjanci.


Nietrzeźwy 74-latek jeździł po trawniku i uderzył w blok [wideo]

13.01.2022, 11:56

Przejechał przez żywopłot, jeździł po trawniku, potem uderzył w blok mieszkalny. Tak zakończył swój "rajd" pijany kierowca w Łomży.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów

fot. Paweł Wądołowski
JEDWABNE
2.07.2022, 12:35, akt. 12:40

Zlot motocyklowy w Jedwabnemźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok