Radio Białystok | Wiadomości | Pogoda zmieniła program 36. Dni Sztuki Współczesnej

Pogoda zmieniła program 36. Dni Sztuki Współczesnej

25.05.2022, 18:46, akt. 19:13

Dwa plenerowe spektakle odbywających się w Białymstoku 36. Dni Sztuki Współczesnej, w związku z prognozowanymi opadami deszczu, zostały przeniesione do wnętrza - poinformowali w środę (25.05) organizatorzy.

Dni Sztuki Współczesnej, mat. pras.
Dni Sztuki Współczesnej, mat. pras.


36. Dni Sztuki Współczesnej rozpoczęły się w poniedziałek (23.05), ich organizatorem jest Białostocki Ośrodek Kultury.

W programie znalazły się dwa wydarzenia, które po raz pierwszy miały zostać pokazane jako spektakle plenerowe. Chodzi o zaplanowany na piątek (27.05) spektakl Polskiego Teatru Tańca i kolektywu bodytalk z Munster "Romeos i Julias unplagued" oraz o zamykający w niedzielę (29.05) festiwal projekt teatralny reżyserowany przez Iwana Wyrypajewa "1.8 M".


Ponieważ pogoda w najbliższych dniach nie chce z nami współpracować, informujemy, że dwa wydarzenia, które miały odbyć się w plenerze, na Plantach (…), zostają przeniesione do auli Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej - poinformowali organizatorzy w środę w mediach społecznościowych.Wydane przez IMGW ostrzeżenia, dotyczą opadów deszczu i możliwości burz w regionie na razie do północy ze środy na czwartek. Natomiast na stronie internetowej IMGW prognoza pogody przewiduje możliwość opadów deszczu i burz także w piątek.

Jak powiedziała koordynatorka festiwalu Katarzyna Kruszewska, jeśli nawet pogoda miałaby się zmienić, to spektakle odbędą się w auli, bo - jak podkreśliła - "nie chcemy ryzykować ich całkowitego odwołania".

Na oba spektakle wstęp jest wolny.

Organizatorzy poinformowali, że planowany na sobotę wieczorem performance Igora Shugaleeva, który ma odbyć się na dziedzińcu III Liceum Ogólnokształcącego, w razie deszczu zostanie przeniesiony do sali gimnastycznej szkoły.

Tegoroczne Dni Sztuki Współczesnej odbywają się pod hasłem "Głosy z końca świata". W programie znalazło się kilkanaście wydarzeń, oprócz spektakli, także koncerty, wystawy, pokazy filmów i spotkania z twórcami.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Białymstoku rozpoczynają się 36. Dni Sztuki Współczesnej

23.05.2022, 15:57

Spektakle, pokazy filmów, performance, wystawy, koncerty, dyskusje i spotkania z artystami, złożą się na rozpoczynające się 36. Dni Sztuki Współczesnej w Białymstoku. Impreza, otwarta w poniedziałek (23.05) spektaklem "Serce" TR Warszawa, potrwa do niedzieli.


Zbliżają się Dni Sztuki Współczesnej

22.05.2022, 09:07

Przed nami jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez kulturalnych w Białymstoku, okazja do spotkań ludzi sztuki nie tylko z Polski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów


vasia111, Fotolia.com
REGION
6.07.2022, 07:12, akt. 07:46

61-letni mężczyzna utonął w Narwi


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok