Radio Białystok | Wiadomości | Młodzi ludzie rywalizują w Łomży w konkursie krasomówczym "Radość spod kapelusza"

Młodzi ludzie rywalizują w Łomży w konkursie krasomówczym "Radość spod kapelusza"

autor: Adam Dąbrowski

28.05.2022, 14:46, akt. 29.05.2022, 11:59

To już XVI edycja spotkań młodych ludzi z całej Polski, którzy na estradzie prezentują wybrane wiersze, piosenki i monologi.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski


0:00
0:00
Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Hanki Bielickiej "Radość spod kapelusza" - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


0:00
0:00
Młodzi ludzie rywalizują w Łomży w konkursie krasomówczym "Radość spod kapelusza" - relacja Adama Dąbrowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Z Białegostoku, Suwałk, Hajnówki, ale także z okolic Lublina pochodzą uczestnicy konkursu krasomówczego "Radość spod kapelusza", który odbywa się w sobotę (28.05) w Łomży.

Konkurs od początku nosi imię Hanki Bielickiej i odbywa się w Centrum Katolickim, w którym ta "najsłynniejsza łomżynianka" jeszcze osobiście otworzyła swój salonik.

Artystycznie wykonany ozdobny kapelusz oraz 700 zł wywiozła z Łomży Julia Rydelek. Uczennica pierwszej klasy Liceum ogólnokształcącego w Kolnie zdobyła Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej "Radość spod kapelusza".

To dla niej trzeci występ w tym konkursie, ale po wcześniej zdobytym wyróżnieniu, nad piosenką która przyniosła jej zwycięstwo - "Mechaniczną lalką" z tekstem Agnieszki Osieckiej - pracowała ponad rok. 

Pierwszą nagrodę w kategorii piosenek zdobyła w tym roku Magdalena Głębocka z Łomży za  "Grand Valse Brillante" do tekstu Juliana Tuwima, drugą nagrodę - Wiktoria Rutkowska, także z Łomży, a trzecią - Natalia Dyjak z miejscowości Ulan- Majorat w woj. lubelskim. 

W kategorii wiersz/monolog jury najwyżej oceniło występ Piotra Wrony z I LO w Białymstoku, który brawurowo wykonał "Hamleta" Sławomira Mrożka.

Druga nagrodę w tej kategorii otrzymała Julia Krajewska z Łomży, a trzecią Wiktoria Czyżak z miejscowości Borki w Lubelskiem. 

Jurorzy przyznali także w obu kategoriach po trzy wyróżnienia. 

Chociaż uczestników po dwuletniej "pandemicznej" przerwie było nieco mniej niż we wcześniejszych edycjach, poziom konkursu  - jak podsumował przewodniczący jury prof. Jan Zdziarski - był znacznie wyższy.

| red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


106. rocznica urodzin Hanki Bielickiej

9.11.2021, 13:15

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej pamiętało o 106. rocznicy urodzin Hanki Bielickiej. "Najsłynniejsza łomżynianka" urodziła się co prawda w Kononówce we wschodniej Ukrainie, ale zawsze przyznawała się do rodzinnego miasta.


Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej

7.03.2021, 09:10

Aleksandra Czaplicka z Grajewa zdobyła Grand Prix XV Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Hanki Bielickiej "Radość spod kapelusza".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIE TEATR

Podlaskie ToTu! - Kierunek Augustów


fot. Paweł Wądołowski
JEDWABNE
2.07.2022, 12:35, akt. 12:40

Zlot motocyklowy w Jedwabnem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok