Radio Białystok | Wiadomości | Dorota Sokołowska i Joanna Sikora otrzymały nagrody w Konkursie Artystycznych Form Radiowych "Grand PiK 2022"

Dorota Sokołowska i Joanna Sikora otrzymały nagrody w Konkursie Artystycznych Form Radiowych "Grand PiK 2022"

autor: Marcin Gliński

9.06.2022, 19:41, akt. 12.06.2022, 09:12

W Toruniu podsumowano Konkurs Artystycznych Form Radiowych "Grand PiK 2022" organizowany przez Polskie Radio Pomorza i Kujaw. Nagrodę specjalną za reportaż "Pyszna historia" otrzymała Dorota Sokołowska, zaś wyróżnienie za "Cień wojny" - Joanna Sikora.

fot. Agnieszka Czarkowska
fot. Agnieszka Czarkowska


0:00
0:00
Z Joanną Sikorą i Dorotą Sokołowską rozmawia Andrzej Bajguz | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W tym roku naszą rozgłośnię reprezentowały dwa reportaże - Doroty Sokołowskiej "Pyszna historia" oraz Joanny Sikory "Cień wojny". 

Dorota Sokołowska dostała nagrodę specjalną za reportaż opowiadający o rodzinie cukierników, którzy prowadzą cukiernię Łomżanka we Wrocławiu. Joanna Sikora otrzymała wyróżnienie za "wstrząsające świadectwo międzypokoleniowej traumy wojennej".
"Pyszna historia" - reportaż Doroty Sokołowskiej

"Cień wojny" - reportaż Joanny SikoryNagrodę Grand PiK 2022, ufundowaną przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego, przyznano Cezaremu Galkowi z Polskiego Radia Zachód, autorowi utworu "Opowieści babci Leonardy”. Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego trafiła zaś do Aleksandry Głogowskiej z Radia Dla Ciebie - autorki utworu "Pora gniewu” oraz do Marcina Nierubca - kompozytora muzyki do tego utworu.

Na konkurs twórcy radiowi z całej Polski nadesłali aż 29 reportaży i słuchowisk, od poniedziałku (6.06) były publicznie prezentowane i dyskutowane w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej.WERDYKT JURY

Nagroda GRAND PiK 2022 ufundowana przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, została przyznana:
Cezaremu Galkowi z Polskiego Radia Zachód, autorowi utworu „Opowieści babci Leonardy”, za fascynującą opowieść o wywózkach na Sybir i tułaczkach Polaków w XX wieku z perspektywy młodego pokolenia rodziny i głęboką dokumentację tematu.

Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego, została przyznana:
Aleksandrze Głogowskiej z Radia Dla Ciebie, autorce utworu „Pora gniewu”, za twórcze przywołanie, w setną rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, niedokończonego, jedynego dramatu poety oraz Marcinowi Nierubcowi kompozytorowi muzyki do utworu „Pora gniewu”, za wyjątkową muzykę inspirowaną tekstem rękopisu.

Nagroda Specjalna, ufundowana przez Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, została przyznana:
Katarzynie Michalak z Polskiego Radia Lublin, autorce utworu „Nasza kołysanka”, za dźwiękowy portret rodziny i jej przyjaciół, z determinacją walczących o normalne życie dzieci dotkniętych genetyczną chorobą.

Nagroda Specjalna, ufundowana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, została przyznana:
Michałowi Słobodzianowi z Polskiego Radia PiK, autorowi utworu „Mamo, to nie Twoja wina”, za wielowątkową próbę spojrzenia z szerokiej perspektywy na dziejącą się na naszych oczach wojnę na Ukrainie.

Nagroda Specjalna, ufundowana przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, została przyznana:
Dorocie Sokołowskiej z Polskiego Radia Białystok, autorce utworu „Pyszna historia”, za dźwiękową sagę, z historią Polski w tle, o wielopokoleniowej rodzinie pielęgnującej tradycje cukiernicze.

Nagroda im. Michała Jagodzińskiego, ufundowana przez Polskie Radio PiK, została przyznana:
Annie Łoś i Ewie Szkurłat z Polskiego Radia Kraków, autorkom utworu „Zygmunt czyli sub una campana”, za bogatą i barwną opowieść, opatrzoną sumienną dokumentacją, a także wypowiedziami osób pracujących na rzecz zabytkowego dzwonu Zygmunt z Katedry Wawelskiej.

Nagroda rzeczowa ufundowana przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza, została przyznana:
Samuelowi Baronowi z Polskiego Radia Katowice, autorowi utworu „Belfer z Ulicy”, za portret buntownika w czasach PRL-u który w dorosłym życiu znalazł swoje powołanie w pracy z trudną młodzieżą.

Wyróżnienie ufundowane przez spółkę Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Wodociągów w Aleksandrowie Kujawskim, zostało przyznane:
Jakubowi Tarce ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia S.A., autorowi utworu „Prawie-Teksas ojczulka Łukasiewicza”, za dobrze skrojoną opowieść o życiu i działalności Ignacego Łukasiewicza ojca nafciarstwa i przemysłu petrochemicznego w Polsce.

Wyróżnienie ufundowane przez spółkę Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy, zostało przyznane:
Joannie Sikorze z Polskiego Radia Białystok, autorce utworu „Cień wojny”, za wstrząsające świadectwo międzypokoleniowej traumy wojennej.

Nagroda Główna Akademickiego GP, ufundowana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, została przyznana:
Klaudii Leśniak, Aleksandrze Malatyńskiej, Mai Marandzie, Agacie Nalepie, Julii Niewoli, Sarze Sikorze z Katedry Dziennikarstwa Uniwersytetu Łódzkiego, autorom utworu „Na pełnym morzu”, za dość udatną próbę wymyślenia, napisania i zrealizowania słuchowiska kryminalnego na wzór utworów Agaty Christie.

Wyróżnienie w Konkursie Akademickim Ministerstwa Edukacji i Nauki, nagroda rzeczowa, zostało przyznane:
Marcelinie Bociek z Instytut Komunikacji Społecznej i Mediów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, autorce utworu „Wyjść na zero”, za dźwiękową opowieść o człowieku, który w prostocie i bliskości z naturą, odnajduje swoje miejsce na ziemi.

Werdykt wydało Jury w składzie:
Andrzej Brzoska
Agnieszka Czarkowska
Henryk Rozen

źródło: radiopik.pl | red: mag, bsd, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Joanna Sikora i Dorota Sokołowska wyróżnione w konkursie "Skarby Polskiej Kultury Narodowej"

15.10.2021, 08:14

Dziennikarki Polskiego Radia Białystok - Joanna Sikora i Dorota Sokołowska - zostały wyróżnione na Ogólnopolskim Konkursie na Reportaż i Dokument Radiowy "Skarby Polskiej Kultury Narodowej".


Dziennikarki Radia Białystok z nagrodami

9.10.2021, 08:23

Trzy dziennikarki Polskiego Radia Białystok nagrodzone na V edycji Festiwalu Wrażliwego w Gdyni.


Joanna Sikora nagrodzona na Festiwalu Wrażliwym za reportaż "Więzi"

21.11.2020, 14:14

Nasza dziennikarka Joanna Sikora zdobyła główną nagrodę w kategorii radiowej Festiwalu Wrażliwego za reportaż "Więzi".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
BAJM OiFPFotolia.com
WYPADEK
30.09.2022, 09:03, akt. 09:06

Wypadek na ul. Zjazd w Łomży

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok