Radio Białystok | Wiadomości | Kultowy bus szkolny z USA trafił do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach

Kultowy bus szkolny z USA trafił do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach

autor: Marcin Mazewski

23.09.2022, 18:24, akt. 19:27

Kultowy, żółty American Bus trafił do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach. Miasto od lat słynie z emigracji mieszkańców do USA, a oryginalny pojazd ma o tym przypominać.

fot. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach
fot. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach

Zakup i sprowadzenie autobusu ze Stanów to pomysł samych uczniów. W spełnieniu marzenia monieckiej młodzieży pomogła internetowa zbiórka.


- Amerykański autobus jest na naszej ziemi. Służy na potrzeby szkoły. Cieszę się, że ten pomysł i inicjatywa młodzieży spotkała się z ogromnym wsparciem - ponad 70 wpłat osób, które pomogły nam spełnić marzenia uczniów - mówi dyrektor ZSOiZ w Mońkach Krzysztof Falkowski.


Autobus ma służyć promocji szkoły, miasta i powiatu monieckiego. A w piątek (23.09) jego przejazd ulicami Moniek, uświetniły otrzęsiny uczniów klas pierwszych.


- Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że nasze marzenie się spełniło. Wspólnie udało nam się zebrać ogromną kwotę, bo aż 50 tys. zł. Autobus przybył do nas zza Oceanu, ze stanu Maryland.  Następnie został przetransportowany drogą morską do portu w Niemczech, a potem dowieziony do Moniek. Tutaj będzie służył nam i całej lokalnej społeczności. Z przyjemnością będziemy z niego korzystać - mówi jedna z uczennic.


Trwa jeszcze zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów dostosowania amerykańskiego autobusu do polskich warunków drogowych.

| red: mark

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Młodzież z Moniek zbiera pieniądze na sprowadzenie z USA kultowego szkolnego busa

7.06.2022, 07:15

Celem projektu #AmericanBus jest zakup, sprowadzenie do Moniek, dostosowanie do polskich przepisów drogowych i oddanie do eksploatacji kultowego autobusu szkolnego z USA.ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
SILVA KULAKOWSKI OiFP

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok