Radio Białystok | Wiadomości | Thriller w meczu siatkarek pierwszoligowego KS BAS-u Białystok z NIKE Węgrów

Thriller w meczu siatkarek pierwszoligowego KS BAS-u Białystok z NIKE Węgrów

13.11.2022, 14:22, akt. 14:42

Po długim i wyrównanym spotkaniu pierwszoligowe siatkarki KS BAS-u Białystok przegrały z NIKE Węgrów 2:3.

KS BAS Białystok - San Pajda Jarosław, 8.10.2022, fot. Joanna Szubzda

Mecz siódmej kolejki pierwszej ligi siatkarek w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku był zacięty od początku do samego końca.

Pierwszego seta białostoczanki wygrały na przewagi - do 26, kolejnego przegrały do 20. W trzeciej odsłonie było 25:23 dla białostockiej ekipy, chociaż to goście przez długi czas mieli przewagę w tej partii, to podopieczne Sebastiana Grzegorka potrafiły odwrócić wynik na swoją korzyść.

Jednak w dwóch ostatnich setach lepsza była ekipa przyjezdna, która wygrała do 18 i w tie-breaku do 14.

Zawodniczki BAS-u straciły w końcówce piątego seta trzypunktową przewagę. Dużo emocji wywołała jedna z sędziowskich decyzji. Arbiter orzekł, że rozgrywająca gospodyń Lizaveta Manchak wystawiając, przełożyła dłoń na drugą stronę siatki. Białostoczanki twierdziły, że to rywalki przeszkadzały w rozegraniu i punkt należał się im. Ostatecznie punkt powędrował na konto NIKE i w kolejnej akcji to węgrowianki zamknęły ten niezwykle zacięty, pełen zwrotów akcji mecz.

MVP wybrana została kapitan i rozgrywająca NIKE Węgrów Natalia Bielińska.

Spotkanie trwało ponad 2,5 godziny.

KS BAS po siedmiu meczach ma 10 punktów i plasuje się na siódmym miejscu w ligowej tabeli.

| red: maj

W pierwszej lidze siatkarek KS BAS Białystok przegrał u siebie z Solną Wieliczka 0:3.

Siatkarki KS BAS-u Białystok wygrywają w pierwszym meczu u siebie z San Pajdą Jarosław 3:2 [zdjęcia, wideo]

8.10.2022, 21:22

W sobotę (8.10) siatkarki KS BAS-u Białystok zagrały pierwszy mecz przed własną publicznością w nowym sezonie pierwszej ligi i po zaciętym meczu pokonały San Pajdę Jarosław 3:2.