Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska chata z klocków LEGO ma szansę trafić do masowej produkcji

Podlaska chata z klocków LEGO ma szansę trafić do masowej produkcji

autor: Marcin Gliński

20.11.2022, 09:30, akt. 11:03

To nietypowa promocja Podlasia. Projekt z klocków LEGO - "Dom z Krainy Otwartych Okiennic" - białostoczanina Łukasza Więcka ma szansę stać się ogólnodostępnym zestawem do składania.

fot.: Lukas Data
fot.: Lukas Data

Inicjatywa uzyskała 10 tysięcy wymaganych głosów w internetowym głosowaniu, a teraz wszystko zależy od firmy LEGO, która zdecyduje, czy zestaw wejdzie do masowej produkcji. Projekt "Domu z Krainy Otwartych Okiennic" powstał przy współpracy z Podlaską Regionalną Organizacją Turystyczną.


Z inicjatywą wyszła Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna. Zaproponowali mi, czy bym czegoś fajnego nie zbudował. Moim pomysłem od razu była chatka z Krainy Otwartych Okiennic, bo widziałem, jakie fajne są te domy. Najchętniej bym zrobił całą krainę, ale to byłaby makieta, a nie pomysł na zestaw LEGO. Opracowaliśmy to tak, żeby nadawało się pod program LEGO Ideas i żeby to było coś takiego bardziej przyjaznego dla każdego, jeżeli to miałby być zestaw - mówi twórca domu Łukasz Więcek.Łukasz Więcek, który od kilku lat zajmuje się budowaniem z klocków, dodaje, że podlaski dom zbudował z ok. 3 tysięcy części, ale finalny zestaw - jeśli miałby trafić do masowej produkcji - może być zmodyfikowany przez pracowników firmy LEGO. 


Jest to zrobione w skali minifigurki. W środku są fotele, sofy, piec, kuchnia. To jest dosyć duże. Jeżeli chodzi o końcowy etap, jeżeli dom miałby być zestawem, to i tak z reguły jest tak, że to projektanci LEGO decydują o jakichś zmianach. LEGO Ideas to zaprezentowanie pomysłu, a nie finalnego projektu. Jeżeli dom miałby być zestawem, zakładam, że projektanci pewnie by go trochę zmniejszyli, ale dalej byłby fajny. Myślę, że Podlasie też by było zadowolone - dodaje Łukasz Więcek.Teraz projekt "Domu z Krainy Otwartych Okiennic" musi przejść wszystkie weryfikacje, by ostatecznie zostać ogólnodostępnym zestawem LEGO. W planach Łukasz Więcek ma kolejne projekty - m.in. chce wybudować z klocków Operę i Filharmonię Podlaską.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Największa w Polsce Wystawa Budowli z Klocków LEGO w Białymstoku

3.11.2017, 15:47

Największą w Polsce Wystawę Budowli z Klocków LEGO będzie można od soboty (04.11) podziwiać w Galerii Jurowiecka w Białymstoku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok