Radio Białystok | Wiadomości | W 2023 r. mają być ogłoszone przetargi na budowę ekspresówki z Sokółki do Dobrzyniewa i obwodnicy Białobrzegów

W 2023 r. mają być ogłoszone przetargi na budowę ekspresówki z Sokółki do Dobrzyniewa i obwodnicy Białobrzegów

autor: Wojciech Szubzda

29.12.2022, 15:00, akt. 15:16

Ekspresówka z Sokółki do Dobrzyniewa i obwodnica miejscowości Białobrzegi - przetargi na budowę tych dwóch tras chcą ogłosić drogowcy w 2023 roku.

Fotolia.com
Fotolia.com

Obwodnica Białobrzegów jest w planie budowy 100 obwodnic w całym kraju. Znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 8 - mówi rzecznik białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Rafał Malinowski.

Planujemy ogłosić przetarg "Projektuj i buduj" w czwartym kwartale przyszłego roku. Planujemy tam drogę jednojezdniową przewidzianą dla ciężkiego ruchu. Będzie miała prawie 3,5 km długości

- mówi Rafał Malinowski.

To kolejna planowana obwodnica na drodze krajowej nr 8. Bardziej zaawansowane są prace przy budowie obwodnic Sztabina i Suchowoli. Drogowcy już złożyli wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, a ta ma być wydana w pierwszej połowie przyszłego roku.

Drogowcy chcą też w przyszłym roku ogłosić przetarg na budowę trasy ekspresowej S19 z Sokółki do Dobrzyniewa o długości 44 km. Trasa ma przebiegać w pobliżu starego śladu drogi krajowej nr 19.

W tym przypadku Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dla tego odcinka.

Pojawiły się jednak liczne odwołania osób fizycznych, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń. Sprawa trafiła do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska i do tej pory jest tam procedowana. Jeżeli GDOŚ wyda decyzję, wówczas ogłosimy przetarg na projekt i budowę tej trasy

- mówi Rafał Malinowski.

Najwcześniej w naszym regionie powstanie odcinek S19 z Sokółki do Kuźnicy. Wojewoda wydał już pozwolenie na budowę, a prace mają się zacząć najpóźniej w połowie marca.

W całym kraju Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w przyszłym roku ma ogłosić przetargi na budowę ponad 560 km dróg.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Raczkach powstały cztery ulice. Mieszkańcy czekali na to 10 lat

27.12.2022, 16:11

Samochody mieszkańców dużego osiedla w Raczkach na Suwalszczyźnie nie będą już tonąć w błocie. Za niemal 2,87 mln zł powstały tam cztery asfaltowe ulice, które gmina sfinansowała z rządowego programu Polski Ład.


Wojewoda podpisał zgodę na budowę trasy ekspresowej S19 z Kuźnicy do Sokółki

27.12.2022, 12:39

To pierwszy odcinek przyszłej drogi S19 w naszym regionie z taką decyzją. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał zezwolenie na realizację budowy fragmentu ekspresówki z Kuźnicy do Sokółki.


Trasa S61 na odcinku Suwałki-Budzisko już otwarta

22.12.2022, 09:45

W czwartek (22.12) otwarto 24-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej Via Baltica z Suwałk do granicy z Litwą w Budzisku. To droga ważna dla ruchu cywilnego, ale też o znaczeniu militarnym - mówili minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz minister transportu i komunikacji Litwy Marius Skuodis.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok