Radio Białystok | Wiadomości | Śledztwo dotyczące śmierci podczas policyjnej interwencji - prokuratura czeka na wyniki sekcji zwłok

Śledztwo dotyczące śmierci podczas policyjnej interwencji - prokuratura czeka na wyniki sekcji zwłok

3.06.2023, 08:53, akt. 08:58

Białostocka prokuratura wciąż czeka na protokoły z wynikami sekcji zwłok 24-latka, który zmarł 25 maja podczas policyjnej interwencji. Śledztwo dotyczy obecnie niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień oraz nieumyślnego spowodowania śmierci.

fot. Katarzyna Kozłowska
fot. Katarzyna Kozłowska

Okoliczności śmierci młodego mężczyzny wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ. W związku z tym, że sprawa dotyczy ustalenia okoliczności działań policji, jest to tzw. śledztwo własne prokuratora.

Jak wynika z informacji uzyskanych w tej prokuraturze, śledczy wciąż czekają na protokoły sekcji zwłok zleconej Zakładowi Medycy Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Do tego czasu prokuratura nie ujawnia szczątkowych, niepełnych jeszcze danych z przeprowadzonej sekcji.

W ubiegły czwartek przed godz. 6:00 rano dyżurny policji w Białymstoku dostał zawiadomienie o tym, że przy ulicy Wierzbowej ktoś biega po jezdni, wbiega między jadące samochody, próbuje je zatrzymywać, a gdy te stają, szarpie za klamki i próbuje do nich wsiadać. Wysłano tam patrole na interwencję.


W trakcie wykonywanych czynności mężczyzna stracił przytomność i funkcje życiowe. Niestety, pomimo podjętych czynności ratunkowych jego życia nie udało się uratować - informował wtedy rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.


W interwencji brało udział czterech policjantów, mieli na mundurach kamery nasobne.

Kierunek wszczętego śledztwa, to niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień oraz nieumyślne spowodowanie śmierci. Oprócz nagrań z kamer nasobnych czterech funkcjonariuszy uczestniczących w interwencji, zabezpieczono też dla potrzeb tego postępowania nagrania ulicznego, miejskiego monitoringu. Własną wewnętrzną kontrolę działań w miejscu interwencji wszczęła też policja.

źródło: PAP | red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Śmierć młodego mężczyzny w trakcie interwencji policji

25.05.2023, 09:33

Białostocka prokuratura ustala okoliczności śmierci 24-latka podczas policyjnej interwencji na ulicy Wierzbowej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr RENATA PRZEMYK KWARTET

REKLAMA
OiFP - Broadway


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok