Radio Białystok | Wiadomości | Festyny rodzinne w Białymstoku

Festyny rodzinne w Białymstoku

autor: Edyta Wołosik

21.08.2023, 15:51, akt. 16:29

Będą to wydarzenia integrujące lokalne społeczności, z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. W sierpniu i wrześniu w Białymstoku odbędzie się sześć miejskich festynów. W poniedziałek (21.08) organizatorzy poinformowali o szczegółach.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Pierwszy festyn obędzie się w najbliższy czwartek (24.08) przed Teatrem Dramatycznym. "Tego dnia przypada Dzień Niepodległości Ukrainy, dlatego będzie to wydarzenie integrujące białostoczan i osoby przybyłe z Ukrainy" - mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Kolejne festyny odbędą się: 27 sierpnia w parku Antoniuk przy ul. Wierzbowej, 2 września przy ul. Fredry, 3 września na terenie zielonym obok BOSiR przy ul. Włókienniczej, 10 września na Plantach i będzie to połączone z Białostockim Festynem Obywatelskim, podczas którego pomysłodawcy będą promować swoje projekty zgłoszone do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, a ostatni festyn - 16 września w Parku Konstytucji 3 Maja, niedaleko Akcentu ZOO. 

Wśród atrakcji zaplanowano m.in. występy artystyczne, animacje, gry, konkursy i zajęcia plastyczne, bezpłatne lody, stoisko do malowania twarzy, kącik malucha oraz dmuchańce.

 Do udziału zaproszono organizacje pozarządowe i przedstawicieli takich instytucji jak m.in. Straży Miejskiej, policji, Wodociągów Białostockich, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Muzeum Wojska, Urzędu Statystycznego w Białymstoku, Epicentrum Nauki i innych. 


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Koncerty, spotkania i potańcówka. PIK zaprasza na Meandry - letnią szkołę tradycji

21.08.2023, 14:42

Wykłady, koncerty, spotkania z zespołami z regionu, zwiedzanie skansenu i potańcówka. To tylko niektóre elementy Meandrów, czyli letniej szkoły tradycji.


Zbliża się festiwal Wschód Kultury - w Białymstoku odbędzie się ponad 30 wydarzeń

20.08.2023, 11:37

Od najbliższego czwartku zaczyna się w Białymstoku Wschód Kultury. Od trzynastu lat festiwal, organizowany na ścianie wschodniej promuje ideę dialogu i tolerancji, a podczas kilku dni spotkań jest też miejsce na nowe projekty.


119 propozycji w budżecie obywatelskim 2024 - głosowanie mieszkańców jesienią

8.08.2023, 14:13

Na 119 projektów ogólnomiejskich i osiedlowych będą mogli głosować mieszkańcy Białegostoku w ramach budżetu obywatelskiego na 2024 rok - poinformowały we wtorek (8.08) władze miasta. Do podziału jest 12 mln zł, głosowanie odbędzie się na przełomie września i października.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok