Radio Białystok | Wiadomości | Augustów - dofinansowanie z programu Polski Ład prawie w całości pokryje koszt remontu wyciągu nart wodnych

Augustów - dofinansowanie z programu Polski Ład prawie w całości pokryje koszt remontu wyciągu nart wodnych

autor: Marta Sołtys

15.09.2023, 20:40, akt. 21:11

2 miliony złotych dofinansowania z Polskiego Ładu dla gmin popegeerowskich otrzymało miasto Augustów. Za te pieniądze w przyszłym roku zostanie wyremontowany wyciąg nart wodnych. Kwota dofinansowania pozwoli pokryć 98% kosztów remontu.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys


0:00
0:00
2 miliony złotych dla Augustowa na remont wyciągu nart wodnych - relacja Marty Sołtys | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Obiekt uległ zniszczeniu na początku lipca. Władze Augustowa zdecydowały się nie naprawiać go, tylko gruntownie przebudować i przede wszystkim unowocześnić. O wynikach naboru mówili w piątek (15.09) podczas konferencji prasowej wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz oraz wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski.


Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ wcześniej uzyskaliśmy z budżetu województwa środki na remont pomostów przy wyciągu nart wodnych. Ta kwota posłuży natomiast do przeprowadzenia gruntownej modernizacji samego obiektu, który jest jedną z atrakcji Augustowa i istnieje już wiele lat. Po zakończeniu prac już w przyszłym sezonie nabierze blasku i będzie służył zarówno mieszkańcom jak i turystom - mówił burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.


Jednocześnie wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz zapowiedział, że nie jest to koniec rządowego wsparcia jakie otrzyma w tym roku Augustów.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Powiat sokólski i Dąbrowa Białostocka otrzymały z programu Polski Ład w sumie 4,5 mln złotych na remonty obiektów sportowych

15.09.2023, 19:53

To kolejne rządowe dofinansowania na lokalne inwestycje. W sumie 4,5 mln złotych dostały z programu Polski Ład dla terenów popegeerowskich powiat sokólski i Dąbrowa Białostocka na remonty obiektów sportowych.

ZNAJDŹ NAS

Koncert live - Żurkowski

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok