Radio Białystok | Wiadomości | Powiat sokólski i Dąbrowa Białostocka otrzymały z programu Polski Ład w sumie 4,5 mln złotych na remonty obiektów sportowych

Powiat sokólski i Dąbrowa Białostocka otrzymały z programu Polski Ład w sumie 4,5 mln złotych na remonty obiektów sportowych

autor: Grzegorz Pilat

15.09.2023, 19:53, akt. 20:21

To kolejne rządowe dofinansowania na lokalne inwestycje. W sumie 4,5 mln złotych dostały z programu Polski Ład dla terenów popegeerowskich powiat sokólski i Dąbrowa Białostocka na remonty obiektów sportowych.

źródło: Powiat Sokólski (facebook)
źródło: Powiat Sokólski (facebook)


0:00
0:00
4,5 mln złotych na remonty obiektów sportowych - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Za 2,5 mln złotych władze Dąbrowy dokończą remont stadionu miejskiego. Natomiast powiat sokólski odnowi boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zespole Szkół Rolniczych i przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Sokółce.


Te dwa miliony złotych posłużą jako wkład własny w programie Ministerstwa Sportu. Dzięki tym inwestycjom z rządowego programu "Polski Ład" dotrzymamy słowa danego naszym mieszkańcom - mówi starosta sokólski Piotr Rećko.


Sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Adam Andruszkiewicz podkreśla, że dzięki rządowym środkom możliwy jest dalszy rozwój samorządów, gdzie działały kiedyś gospodarstwa PGR.


 Ale do tego potrzebna jest współpraca. Tam, gdzie nie ma sporów, nie ma kłótni, można działać razem na rzecz lokalnych społeczności - wyjaśnia Adam Andruszkiewicz.


Senator Mariusz Gromko zauważa, że w poprzednich pięciu edycjach programu "Polski Ład" na inwestycje przeznaczono łącznie 63 miliardy 400 milionów złotych.


Teraz kolejne pieniądze trafią do mniejszych miejscowości po to, aby mogły inwestować i mogły się rozwijać - podkreśla Mariusz Gromko.


W sumie w całym kraju z programu Polski Ład popegeerowskie gminy i powiaty otrzymają na inwestycje 4 i pół miliarda złotych.

| red: pp

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Żarnowie otwarto nową salę gimnastyczną

15.09.2023, 13:05

Na tę inwestycję dzieci z Żarnowa w gminie Augustów czekały od lat. W piątek (15.09) oficjalnie otwarto tam nową salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej imienia Jana Pawła II.


Uczniowie ze szkoły podstawowej w Poświętnem cieszą się z nowego, szkolnego autobusu

13.09.2023, 14:04

Ma to poprawić m.in. komfort podróży i bezpieczeństwo dzieci. Gmina Poświętne kupiła nowy, hybrydowy autobus do przewozu uczniów do szkoły. Zakup niskopodłogowego samochodu, wartego niemal 2 mln złotych, prawie w całości sfinansował rząd z programu "Polski Ład".


Przebudowana droga z Białobrzeg do Sztabina jest już otwarta

6.09.2023, 19:38

Na tę inwestycję mieszkańcy dwóch gmin w powiecie augustowskim czekali od lat.

ZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok