Radio Białystok | Wiadomości | Joanna Sarosiek z Urzędu Marszałkowskiego domaga się sprostowania od radnego Jarosława Dworzańskiego

Joanna Sarosiek z Urzędu Marszałkowskiego domaga się sprostowania od radnego Jarosława Dworzańskiego

autor: Adam Janczewski

26.02.2024, 18:43, akt. 19:40

Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Joanna Sarosiek odpowiedziała na post w mediach społecznościowych radnego wojewódzkiego Jarosława Dworzańskiego. W poniedziałek (26.02) zwołała w tej sprawie konferencję prasową i zażądała od Dworzańskiego usunięcia wpisu i sprostowania.

fot. Adam Janczewski
fot. Adam Janczewski

Samorządowiec na Facebooku odniósł się do reklamy wyświetlanej na telebimie przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży. Wytyka, że na filmie promocyjnym, Joanna Sarosiek jest obok marszałka Artura Kosickiego i w ten sposób robią sobie reklamę za publiczne pieniądze.

W ocenie urzędniczki, wpis Dworzańskiego to manipulacja.


Podał zmanipulowaną informację - zamieścił zdjęcie, fragment z nagrania z kroniki województwa, czyli filmu, który prezentuje działania samorządu - konkursy, nabory, to co dzieje się w przeciągu ostatniego tygodnia. Wyciął jeden fragment, który trwał sekundę, może dwie i okrasił komentarzem - jakoby było to zdjęcie prowadzone w ramach kampanii politycznej i służyło celom politycznym - tłumaczyła na poniedziałkowej (26.02) konferencji Joanna Sarosiek 


Joanna Sarosiek dodała, że domaga się od Jarosława Dworzańskiego usunięcia wpisu z mediów społecznościowych.


Mój wizerunek został wykorzystany do jakiegoś hejtu. W związku z tym, co zaszło, żądam od pana Jarosława Dworzańskiego, aby usunął moje zdjęcie, bądź usunął sam post oraz podał do publicznej wiadomości, że wcześniejszy post, który umieścił w sieci, był postem zmanipulowanym i zafałszował obraz tego, co tak naprawdę wykonywałam w trakcie briefingu prasowego dotyczącego unijnego konkursu - tłumaczyła urzędniczka.


Wyjaśniała, że opublikowany kadr, to fragment konferencji, podczas której - wraz z marszałkiem - wyjaśniała zasady finansowanego z funduszy europejskich konkursu, dotyczącego przeciwdziałania barierom architektonicznym.Joanna Sarosiek przypomniała również, że jest dyrektorem w urzędzie marszałkowskim od wielu lat, również za kadencji, kiedy marszałkiem był Jarosław Dworzański. Zapewniła, że podczas konferencji i briefingów wypowiada się wyłącznie na tematy merytoryczne, dotyczące rozwoju regionalnego i funduszy unijnych.

Zapytana o to, co zrobi, jeżeli Dworzański nie sprostuje wpisu w mediach społecznościowych, odpowiedziała krótko, że "to będzie świadczyło tylko o nim".

Polskie Radio Białystok poprosiło Jarosława Dworzańskiego, aby odniósł się do sprawy. Samorządowiec konsekwentnie uważa, że takie reklamy - za publiczne pieniądze - pojawiły się nieprzypadkowo.


Jest to okres wyborczy, jeśli pani Sarosiek nie wybiera się na żadną listę wyborczą PiS, to już o panu marszałku można powiedzieć, że owszem. Na temat takiego materiału powinien się wypowiedzieć - i etyk - i specjalista od marketingu, a nade wszystko komisarz wyborczy - komentuje były marszałek województwa związany z Koalicją Obywatelską.


Jarosław Dworzański przekonuje, że zdjęcie otrzymał "od anonimowego mieszkańca Łomży".

Skomentował także kwestię żądań Joanny Sarosiek. Powiedział, że nie ma obowiązku oglądania jej konferencji i jeżeli dostanie od niej oficjalną informację na piśmie w tej sprawie, wtedy się do niej odniesie.


| red: gl

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W sejmiku wojewódzkim trwa spór w sprawie oddzielenia suwalskiego PKS-u ze spółki PKS NOVA

20.02.2024, 09:23

Podlascy radni nie zgodzili się na wprowadzenie do porządku obrad sejmiku punktu dotyczącego PKS NOVA. Marszałek Artur Kosicki, zgodnie z ustaleniami sprzed tygodnia chciał, by sejmik zdecydował o wydaniu 150 tysięcy złotych na sporządzenie analizy, czy zasadne jest wyłączenie suwalskiego PKS-u ze spółki PKS Nova. Oddzielenia chcą suwalscy związkowcy.


Zarząd Województwa Podlaskiego sprzeciwia się projektowi ustawy o ochronie Puszczy Białowieskiej

19.02.2024, 20:37

Projektowi ustawy o ochronie Puszczy Białowieskiej sprzeciwia się Zarząd Województwa Podlaskiego. Przyjął specjalne stanowisko w tej sprawie. Chodzi o projekt ustawy o obiekcie Światowego Dziedzictwa UNESCO Puszcza Białowieska. Powstał on przy współpracy z Pracownią na rzecz Wszystkich Istot.


Jarosław Dworzański kwestionuje decyzję komisji, która powołała na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy

28.09.2023, 19:42

O wszczęcie postępowania nadzorczego wobec marszałka województwa podlaskiego wnioskuje do wojewody jeden z wojewódzkich radnych Koalicji Obywatelskiej.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok