Radio Białystok | Wiadomości | W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży zainaugurowano projekt "Czerwony Bór' 44. Chwała Bohaterom"

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży zainaugurowano projekt "Czerwony Bór' 44. Chwała Bohaterom"

autor: Adam Dąbrowski

17.06.2024, 11:46, akt. 12:27

Fotografie uczestników bitwy w Czerwonym Borze i pamiątki po nich, przekazane przez rodziny i potomków, prezentowane są na wystawie w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. To inauguracja projektu "Czerwony Bór '44. Chwała Bohaterom", który łomżyńska placówka realizuje w ramach ministerialnego programu "Patriotyzm Jutra".

Inauguracja projektu "Czerwony Bór '44. Chwała Bohaterom" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży, 17.06.2024, fot. Adam Dąbrowski
Inauguracja projektu "Czerwony Bór '44. Chwała Bohaterom" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży, 17.06.2024, fot. Adam Dąbrowski

Jego celem jest promowanie historii i nauczanie jej w sposób niekonwencjonalny - taki, który mógłby zachęcić do jej poznawania także młodzież.


W naszym przypadku finalnym efektem będzie stworzenie wielkoformatowej gry planszowej, której fabuła oparta zostanie na faktach historycznych. Chociaż bitwa w Czerwonym Borze oddziałów partyzanckich z okupantem niemieckim jest wydarzeniem znanym, to - naszym zdaniem - ciągle za mało rozpropagowanym wśród mieszkańców Łomży i ziemi łomżyńskiej - mówi dyrektor MBP Teresa Fromelc-Pawelczyk.


Stworzenie gry przez uczniów III LO, poprzedzi spotkanie młodzieży z historykiem i wspólne warsztaty, podczas których powstanie jej fabuła. Premierę samej gry zaplanowano na październik tego roku.

| red: at, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

PNBC

50 lat przy Świerkowej

Podlaskie nas rusza - Ruszamy w Podlaskie!


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok