Radio Białystok | Wiadomości | Poświęcenie kościoła Klarysek w Hajnówce

Poświęcenie kościoła Klarysek w Hajnówce

10.08.2010, 17:15, akt. 17:15

Foto: ks. Artur Płachno
Foto: ks. Artur Płachno

We wtorek (10.08) w Hajnówce rozpoczęła się konsekracja jedynego w naszym regionie kościoła zakonnego mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji. W całej Polsce jest tylko 8 takich Klasztorów.

Na Podlasie siostry zakonne przybyły w 2003 roku na zaproszenie ordynariusza drohiczyńskiego biskupa Antoniego Dydycza. Siostry Klaryski są zgromadzeniem klauzurowym i żyją w odosobnieniu od ludzi świeckich.

Uroczysta konsekracja Kościoła rozpoczęła się o 16:00 w Hajnówce. Poświęcenie kościoła oznacza oddanie go wiernym. Mszę świętą uświetnia występ Chóru Poznańskie Słowiki pod dyrekcją Stefana Stuligrosza. (mCzar)


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów Huawei




ZNAJDŹ NAS


















źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok