Radio Białystok | Wiadomości | Suwałki: 5 tysięcy złotych na rehabilitację dzieci z autyzmem

Suwałki: 5 tysięcy złotych na rehabilitację dzieci z autyzmem

29.11.2010, 10:27, akt. 10:27

Prawie 5 tysięcy złotych na rehabilitację autystycznych dzieci zebrało, podczas balu charytatywnego, Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem w Suwałkach.

Pieniądze z wejściówek na bal, loterii fantowej i licytacji wyrobów rękodzielniczych będą przeznaczone na wyposażenie sali do zajęć integracji sensorycznej w placówce przy ulicy Kościuszki 58. Tam stowarzyszenie od kilku lat prowadzi terapię dla dziesięciorga dzieci.

Wyposażenie sali terapii sensorycznej kosztuje około 7 tysięcy złotych. Jak powiedziała nam prezes stowarzyszenia – Magdalena Rosłaniec, część przekazali wcześniej sponsorzy, którzy wspierają organizację. Dlatego zajęcia w nowej sali będą odbywać się już na początku przyszłego roku.

Prezes nie wyklucza, że jeśli uda się pozyskać pieniądze z urzędu miasta, taką terapię można będzie oferować także dzieciom spoza stowarzyszenia, z różnymi dolegliwościami."Jeśli chodzi o autystyków, terapia sensoryczna daje bardzo dobre efekty" - zapewnia prezes stowarzyszenia. W większości przypadków takie dzieci nie mówią i nie potrafią komunikować się z otoczeniem. Terapia sensoryczna polega na stymulowaniu wszystkich zmysłów i pomaga dzieciom lepiej interpretować docierające do nich bodźce. (akk)


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujeszZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Paweł Wądołowski
PRZYRODA
30.09.2023, 08:47, akt. 18:37

Nurkowie posprzątali Biebrzę

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok