Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Sejnach żłobek będzie w przedszkolu. Burmistrz nie posłuchał radnych

W Sejnach żłobek będzie w przedszkolu. Burmistrz nie posłuchał radnych

autor: Marcin Kapuściński

3.08.2018, 07:34, akt. 12:31

Żłobek w Sejnach powstanie w budynku miejskiego przedszkola. Burmistrz zdecydował się na to, mimo sprzeciwu radnych i części mieszkańców. Pierwsze maluchy mają tam trafić już jesienią.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

Burmistrz Arkadiusz Nowalski poinformował, że ogłosił właśnie przetarg na remont budynku przy ulicy Zawadzkiego.

- Zdecydowałem, że żłobek będzie się mieścił w budynku przedszkola miejskiego. Jeżeli szybko znajdziemy wykonawcę, to już w październiku będziemy mieli wszystko gotowe - zapowiada.

Takie rozwiązanie nie podoba się radnym oraz części rodziców. Zaadaptowanie przedszkola pod żłobek wymaga bowiem przeniesienia przedszkolaków do pomieszczeń w szkole podstawowej. Sejnianie boją się, że sale dla maluchów powstaną w wyremontowanych niedawno klasach.

Spór był tak gorący, że Nowalski poprosił o pomoc mediatorów z Poznania. I choć w konsultacjach mieszkańcy wskazali inne rozwiązanie, burmistrz zdecydował się na realizacje własnej koncepcji.

- Musiałem wybrać stronę sporu. Wybrałem żłobek i rodziców dzieci, którym ten jest on potrzebny. Tylko tak możemy zatrzymać emigrację młodych ludzi. Zrobię wszystko, żeby taka placówka w Sejnach w końcu powstała - podkreśla Nowalski.

Żłobek kosztować ma 450 tysięcy złotych. 370 tys. pokryje dofinansowanie z programu Maluch+. Opieką objętych zostanie tam 18 dzieci. Aby pieniądze nie przepadły, placówka musi rozpocząć działalność do końca roku.

| red: kap, rbon

ZOBACZ TEŻ:


Żłobek w Sejnach powstanie mimo protestów

8.05.2018, 09:55

Burmistrz Arkadiusz Nowalski zdecydował tak mimo wielu obaw, jakie sejnianie zgłosili w czasie konsultacji społecznych. Obawiają się, że miejsce dla 18 maluchów powstanie kosztem starszych dzieci.


Spór o lokalizację miejskiego żłobka w Sejnach – pomogą mediatorzy

23.04.2018, 12:09

Mediatorzy pomogą w rozwiązaniu sporu o lokalizację miejskiego żłobka w Sejnach.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok