Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Na całej długości obwodnica Suwałk jest już wylana betonem

Na całej długości obwodnica Suwałk jest już wylana betonem

autor: Irena Poczobut

1.10.2018, 11:03, akt. 11:07

Za około miesiąc nastąpi montaż paneli dźwiękoszczelnych i przeciwolśnieniowych, wykonane zostaną też wszystkie zbiorniki retencyjne.

fot. UM Suwałki
fot. UM Suwałki

Jak informuje Robert Nowiński, dyrektor projektu, do końca tygodnia powinny też zakończyć się prace przy nawierzchni betonowej znajdującej się na pasach włączania i wyłączania się do ruchu na dwóch węzłach: Suwałki-Południe i Suwałki-Zachód.

– Kontynuujemy w tej chwili prace wykończeniowe na całej długości obwodnicy, począwszy od robót brukarskich, związanych z humusowaniem skarp, montowania barier energochłonnych, po montowanie oznakowania pionowego. Zakończone zostały też roboty na obiektach mostowych. Przystąpiliśmy też do ostatniego etapu montowania oświetlenia drogowego, czyli montażu słupów i opraw na węźle Suwałki-Zachód i na węźle Suwałki-Południe.

Z kolei prace nad ogrodzeniem, które ma ograniczyć dostęp na jezdnie dzikiej zwierzyny, zaawansowane są w pięćdziesięciu procentach.

– Trwają również prace bitumiczne na drogach poprzecznych i dojazdowych. Prace te zaawansowane są w siedemdziesięciu procentach. Rozpoczęliśmy też nasadzanie drzew i krzewów. Przygotowujemy się też do oddania do użytkowania trzech obiektów przebiegających nad obwodnicą, WD2 w ciągu drogi gminnej, WD4 i WD5 w ciągu dróg wojewódzkich, w kierunku Bakałarzewa i w kierunku Filipowa — informuje dyrektor projektu.

Samochody będą mogły z nich korzystać na przełomie października i listopada.
Prace, z małymi wyjątkami, przebiegają zgodnie z harmonogramem. Ich tempo zależy w dużej mierze od warunków atmosferycznych. Jeśli pogoda będzie sprzyjała, roboty drogowe potrwają do końca roku. Potem nastąpi około dwumiesięczna procedura uzyskiwania pozwolenia na użytkowanie. Zgodnie z umową, budowa obwodnicy musi zakończyć do marca przyszłego roku.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Obwodnica Suwałk dopiero na półmetku

9.05.2018, 08:11

Choć trzy lata temu niektórzy politycy z PO i przedstawiciele suwalskich władz zapowiadali, że obwodnica miasta może być gotowa pod koniec 2018 roku, wszystko wskazuje na to, iż tak się nie stanie.


Budowa obwodnicy Suwałk powinna się rozpocząć w terminie

21.12.2016, 13:15

Jest druga decyzja środowiskowa dla obwodnicy Suwałk.

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

fot: Archiwum
3.04.2020, 13:37, akt. 5.04.2020, 07:39

Zdarzyło się w tygodniufot. Marcin Kapuściński
1.04.2020, 08:06

Suwałki tną wydatki
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok