Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Zakończył się remont magazynu przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Augustowie

Zakończył się remont magazynu przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Augustowie

autor: Marta Sołtys

12.10.2018, 12:56, akt. 13:01

Był to ostatni etap trwającej od 10 lat renowacji. Tym razem odnowiono 5 magazynów, w których między innymi będzie przetrzymywany sprzęt narciarski.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Wartość prac wynosiła 517 tysięcy złotych. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie duże wsparcie z zewnątrz — mówi dyrektor Placówek Młodzieżowych w Augustowie Jarosław Kwiecień. 

Przeprowadzony remont był niezbędny, ponieważ stan techniczny budynek nie zapewniał odpowiednich warunków do przetrzymywania sprzętu żeglarskiego i kajakowego. Mamy łódkę za ponad 350 tysięcy, a ona nie mogła być w takich miejscach przechowywana. Przebudowa była finansowana przez starostwo powiatowe. Część zadań była realizowana w ramach projektu „Rozwój i promowanie dziedzictwa rybackiego” w Zespole Placówek Młodzieżowych w Augustowie. Współfinansowane to było ze środków unijnych. 

W poprzednich latach odnowiono budynek szkoleniowy i administracyjny, nawodny hangar, basen portowy oraz wybudowano pochylnie do wodowania i wiaty. Na potrzeby ośrodka utworzono również Akademię Nart Wodnych i Wakeboardu. Jak mówi starosta Jarosław Szlaszyński, ośrodek od zawsze był ważnym centrum sportowym w mieście. 

Starsi pamiętają, jak wyglądał ten ośrodek. Był on budowany po części społecznie. Budowę rozpoczęto już w okresie międzywojennym, kontynuowano po wojnie. Utworzono go z potrzeby rozwijania sportów wodnych. Dzisiaj widzimy tu zupełnie nowy obiekt, przebudowany za kwotę prawie 6 milionów złotych. 

W jednym z nowo wyremontowanych magazynów otwarto Izbę Dziedzictwa Obszaru Lokalnej Grupy Rybackiej. Znajdujące się w niej eksponaty pochodzą od prywatnych darczyńców.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Lotto Netta Cup - Memoriał Zygmunta Kowalika w Augustowie

15.07.2018, 19:55

W Augustowie zakończyła się w 18 edycja Międzynarodowego Konkursu w Skokach na Nartach Wodnych Lotto Netta Cup - Memoriał Zygmunta Kowalika.


Suwałki: Będzie remont basenu OSiR

5.01.2016, 12:59

W tym roku najstarsza suwalska pływania przejdzie modernizację, co z pewnością polepszy komfort użytkownikom basenu.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
fot. Archiwum
25.01.2020, 13:48, akt. 13:49

Zdarzyło się w tygodniuAleksander Seredyński, fot. Encyklopedia Solidarności
24.01.2020, 12:46, akt. 12:53

Aleksander Seredyński - niedoceniony bohater

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok