Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Augustowską oświatą nie rządzi strach, a jej stan jest najlepszy od wielu lat - uważają panie dyrektor miejscowych szkół

Augustowską oświatą nie rządzi strach, a jej stan jest najlepszy od wielu lat - uważają panie dyrektor miejscowych szkół

autor: Marta Sołtys

30.10.2018, 08:56, akt. 09:15

Wczoraj (29.10) podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej komitetu wyborczego Porozumienie Samorządowe — Dobry Wybór, panie dyrektor miejskich szkół podstawowych oraz dwóch przedszkoli poparły działania w zakresie edukacji, burmistrza Wojciecha Walulika.

fot. Marta Sołtys
fot. Marta Sołtys

Na początku kampanii wyborczej kandydat na stanowisko burmistrza — Mirosław Karolczuk powiedział, że nauczyciele oraz dyrektorzy są zastraszani przez burmistrza Wojciecha Walulika, oraz kierownika Wydziału Edukacji i Sportu Dariusza Szkiłądzia. Dyrektorki z tym się nie zgadzają. Ich zdaniem mają pełną swobodę w podejmowaniu decyzji. Mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Wiesława Chrulska.

- Kierownik i burmistrz wprowadzili taką zasadę, że rządzą poprzez konsultację z nami. Mamy spotkania z panem burmistrzem i panem kierownikiem. Każdy z dyrektorów wypowiada swoje opinie i uwagi. Są one analizowane. Mówimy o swoich obawach. To wszystko jest uzgadniane i dochodzimy do pewnego konsensusu. Nie ma narzucania nam decyzji. Każdy z nas ma prawo zabrać głos i powiedzieć: mi to nie pasuje, ja zrobiłbym to inaczej.

Podczas spotkania dyrektorki podkreślały, że w ciągu ostatnich kilku lat w augustowskiej oświacie nastąpiły radykalne zmiany. Przede wszystkim wzrosły płace pracowników szkolnej administracji. Uczniowie mogą korzystać z wielu zajęć pozalekcyjnych, wyjazdów naukowych czy lekcji poza szkołą. Miasto przeznacza również pieniądze na rozwój sportowy młodzieży. Dzieci z przedszkoli biorą udział w projektach edukacyjnych.

Dyrektor szkoły podstawowej nr 2 Agnieszka Milanowska zaznaczyła, że zostały wyremontowane wszystkie szkolne obiekty w mieście.

- Dokonano remontu szkoły podstawowej nr 2, przedszkola nr 6 w budynku na ulicy Mickiewicza i żłobka. Naprawiono dach w przedszkolu nr 4, w szkole nr 6. Przeprowadzono wymianę instalacji elektrycznej w szkole nr 3. Wyremontowano bibliotekę w szkole nr 4 oraz szatnię w szkole nr 6. Przeprowadzono remont aż 12 łazienek oraz wymieniono drzwi na dwóch piętrach szkoły podstawowej nr 3.

Panie dyrektor dodały, że po latach przywrócono w Szkole Podstawowej nr 3 kuchnię, w której przygotowywane są obiady dla wszystkich placówek. Dzięki temu porcja dla jednego ucznia kosztuje tylko 3,50 zł.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Wojciech Walulik — urzędujący burmistrz Augustowa oraz jego były zastępca Mirosław Karolczuk spotkają się w II turze wyborów

23.10.2018, 10:57

W pierwszej burmistrza uzyskał 32,32% głosów. Jak przyznaje, cieszy się, że mimo sporych trudności, z jakimi borykał się przez ostatni rok, mieszkańcy po raz kolejny mu zaufali.


Augustowską oświatą rządzi strach — decyzją sądu za te słowa Mirosław Karolczuk nie musi przepraszać

8.10.2018, 23:26

Mirosław Karolczuk - kandydat Naszego Miasta na urząd burmistrza Augustowa powiedział publicznie, że miejscową oświatą rządzi strach. Nauczyciele boją się dyrektorów, dyrektorzy kierownika wydziału edukacji, a uczniowie sfrustrowanych nauczycieli.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Wybory 2019


fotolia.com
20.09.2019, 11:47, akt. 11:53

Jaka jest suwalska młodzież?


Fot. Archiwum
20.09.2019, 12:27, akt. 12:28

Zdarzyło się w tygodniu
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok