Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Składają ślubowania i wybierają przewodniczących – pierwsze sesje nowych radnych w Podlaskiem

Składają ślubowania i wybierają przewodniczących – pierwsze sesje nowych radnych w Podlaskiem

autor: Adam Dąbrowski, Marta Sołtys

19.11.2018, 07:06, akt. 13:54

Kolejni radni w województwie podlaskim rozpoczynają oficjalnie nową, pięcioletnią kadencję. Składają ślubowania i wybierają przewodniczących.  

Pierwsze posiedzenie nowej rady miejskiej w Augustowie, fot. Marta Sołtys
Pierwsze posiedzenie nowej rady miejskiej w Augustowie, fot. Marta Sołtys

Pierwsza sesja nowej rady miejskiej w Augustowie 

Marcin Kleczkowski został przewodniczącym nowej rady miejskiej w Augustowie. Szef powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości został wybrany 14 głosami na poniedziałkowym (19.11) pierwszym posiedzeniu zgromadzenia. Na jego zastępcę radni wybrali Adama Sieńko, który w wyborach startował z listy Koalicji Obywatelskiej. Marcin Kleczkowski zapewnia, że w nowej kadencji będzie się starał nie dopuścić do podziału wśród radnych. Dodaje, że będzie sprawnie realizował najważniejsze potrzeby miasta. 

- Moim zdaniem najważniejszą rzeczą jest powrót  do wydatków inwestycyjnych jeśli chodzi o budowanie ulic, ale również zadbanie o infrastrukturę turystyczną, np. połączenie ścieżek rowerowych, czy budowa parku zdrojowego. Kolejnym zadaniem na pewno będzie pozyskanie środków zewnętrznych na nasze śmiałe plany - mówi Marcin Kleczkowski.

Tuż przed wyborami doszło do porozumienia między PiS-em, a klubem Nasze Miasto. Wybór Marcina Kleczkowskiego może być zatem potwierdzeniem oficjalnej koalicji między ugrupowaniami. Nowy przewodniczący z kolei twierdzi, że mimo poparcia kandydata Naszego Miasta na burmistrza, nie zawiązał z nimi żadnej koalicji i chcę tak samo współpracować ze wszystkimi radnymi. 

- 2/3 rady popiera mnie jako przewodniczącego. Nie zawieramy żadnej formalnej koalicji z podziałem stanowisk i wpływów, ale liczymy, że to porozumienie, które zostało zawarte przed wyborami będzie owocowało dobrymi efektami i dobrą współpracą, jeśli chodzi o sprawy miejskie, czyli projekty czy bieżące funkcjonowanie miasta. Na to bardziej liczymy - dodaje Marcin Kleczkowski.

Podczas dzisiejszego posiedzenia rady miasta ślubowanie złożył również nowo wybrany burmistrz Mirosław Karolczuk, kandydat ugrupowania Nasze Miasto. 

Pierwsze sesje w Podlaskiem

W poniedziałek (19.11) zbierze się również rada powiatu wysokomazowieckiego i siemiatyckiego.

Pierwsze sesje nowo wybranych rad będą także m.in. w Grajewie, Jedwabnem, Szczuczynie, Szepietowie, Supraślu, Knyszynie, Orli, Dubiczach i Dziatkowicach. Spośród tych samorządów zmiana na stanowisku burmistrza nastąpi tylko w Jedwabnem, gdzie Michała Chajewskiego zastąpi Adam Niebrzydowski.

| red: mik, sk, mag

ZOBACZ TEŻ:


Katarzyna Raczkowska zastąpi Mirosława Karolczuka w augustowskiej radzie miejskiej

7.11.2018, 09:19

Karolczuk musi złożyć mandat, bo wygrał wybory na stanowisko burmistrza, a nie można być jednocześnie burmistrzem i radnym.


Nasze Miasto chce by Augustów był bardziej przyjazny osobom niepełnosprawnym

12.10.2018, 12:12

Augustów będzie przyjazny dla wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych. Taką obietnicę złożyło na wczorajszej (11.10) konferencji ugrupowanie Nasze Miasto.


Augustowska młodzież coraz bardziej angażuje się w wybory samorządowe

11.10.2018, 11:30

Będą to pierwsze wybory w ich życiu. W minionym tygodniu uczniowie miejscowych liceów zorganizowali debaty, na które zaprosili kandydatów do rady miejskiej oraz rady powiatu.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul

fot. Renata Reda
30.07.2021, 11:46, akt. 11:58

Czy Augustów jest latem drogi?Fot. Marcin Kapuściński
30.07.2021, 11:17, akt. 11:24

Otwarto drogę w Maćkowej Rudzie
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok