Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Koncerty, licytacje, biegi, a także specjalny pociąg - 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Koncerty, licytacje, biegi, a także specjalny pociąg - 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Koncerty, licytacje, biegi, a także specjalny pociąg do Łap. Białostoczanie włączają się w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

WOŚP 2019 w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
WOŚP 2019 w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Koncerty, licytacje i biegi - 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - relacja Wojciecha Szubzdy

W Białymstoku licytowano wiele ciekawych przedmiotów - relacja Wojciecha Szubzdy

WOŚP gra w Suwałkach - relacja Izy Kosakowskiej

W Białymstoku pobiegli, by "policzyć się z cukrzycą" - relacja Wojciecha Szubzdy

350. wolontariuszy WOŚP na ulicach Białegostoku - relacja Wojciecha Szubzdy

Wolontariusze WOŚP od rana kwestują w Łomży - relacja Adama Dąbrowskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami na ulicach stolicy regionu można było spotkać już od rana. W sumie kwestowało około 350 osób - mówi Magda Łapińska z białostockiego sztabu. Dodaje, że 10 z nich miało terminale płatnicze, więc osoby, które nawet nie miały gotówki, mogły wesprzeć WOŚP.


Bieg "Policz się z cukrzycą"

Pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można również przekazywać - jako opłatę za udział w niektórych wydarzeniach. Jednym z nich jest bieg na białostockich Plantach "Policz się z cukrzycą". Najmłodsi wystartowali po 10:00, a bieg główny rozpoczął się o 12:10. Uczestnicy w tym ostatnim pokonali około 5 km, a finał zaplanowano na Rynku Kościuszki.


Specjalny pociąg do Łap

Jedną z atrakcji jest również specjalny pociąg z Białegostoku do Łap, który z białostockiego dworca odjechał o 10:55. Po drodze - na każdej ze stacji zatrzymywał się na 10 minut, więc do Łap pociąg dojechał o 12:28 - mówi szefowa białostockiego sztabu WOŚP Angelika Łabicka. W pociągu - w przedziale muzycznym zagrała Kapela Czarnoleska. W Łapach pociąg stał dwie godziny, a odjechał o 14:25.


Koncerty na Rynku Kościuszki

Koncerty na Rynku Kościuszki rozpoczęły się po 15:00. Wieczorem - jako gwiazdy wystąpiły: Mesajah, Sidney Polak i Nowator. O 20:00 rozpoczął się tradycyjny pokaz sztucznych ogni, czyli "Światełko do nieba".


Szczegóły:

15:15-15:45 KenLee

16:00-16:30 SamoHa

17:00-17:45 Mikayla

18:00-18:50 13 w samo południe

19:00-19:50 Trafick Junky

19:50-20:10 VIP, Światełko do nieba

20:10-21:10 Mesajah

21:15-22:10 Sidney Polak

22:10-23:15 NowatorAtrakcje na Rynku Kościuszki - część przed Astorią:

10:00 - 16:00  Krwiobusy - możliwość oddania krwi

14:00 - pokaz ratownictwa w przypadku kolizji drogowej (straż pożarna, policja, pierwsza pomoc medyczna)

14:45 pokaz ratownictwa wysokościowego – ściągamy poszkodowanego z budynku Astorii

16:29 pokaz ratownictwa w przypadku kolizji drogowej (straż pożarna, policja, pierwsza pomoc medyczna)

16:29 konkurs składanie puzzli na czas

18:00 - 19:00  - konkurs ściskawa – w kwadracie o wymiarach 10x10 rysujemy duże serce w którym chcemy zmieścić jak największą liczbę osób - miasto które wygra odstaje 50 tys. złotych na sprzęt na wybranym oddziale.


Licytacje na aukcjach internetowych

Pieniądze na WOŚP można również przekazywać licytując podarowane przez darczyńców przedmioty. Na białostockich aukcjach są m.in. srebrny medal mistrzostw Polski w piłce nożnej wywalczony w sezonie 2017/2018 przez Jagiellonię Białystok. Medal na aukcję przekazał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Link do tej aukcji: https://aukcje.wosp.org.pl/medal-jagiellonia-bialystok-ekstraklasa-2017-18-i8648929

Na białostockich aukcjach można również kupić... dom. To przenośna, w pełni umeblowana konstrukcja, w której od razu po wygraniu licytacji można zamieszkać. Dom ma powierzchnię 35 m2, a obejrzeć go można było na Rynku Kościuszki.


Tu link do tej aukcji: https://aukcje.wosp.org.pl/domek-od-letniskowo-pl-i8164642


Wylicytować można również... samolot. Skonstruowali go studenci Politechniki Białostockiej z Lotniczego Koła Naukowego działającego na Wydziale Mechanicznym

Ich konstrukcja to BAL - Bezzałogowy Aparat Latający

W ramach działalności Lotniczego Koła Naukowego zazwyczaj budujemy samoloty na konkretne konkursy studenckie np. Air Cargo Challenge, w którym rywalizują bezzałogowe samoloty udźwigowe. Natomiast BAL to pierwsza tego typu konstrukcja. Jest niepowtarzalny i bardzo duży, jak na skalę samolotów zdalnie sterowanych, ma blisko 3,5 metra rozpiętości skrzydeł. Myślę, że jego nowy właściciel, już po zamontowaniu aparatury zdalnego sterowania i odbiornika, będzie miał sporo przyjemności z latania nim

- mówi opiekun Lotniczego Koła Naukowego dr hab. inż. Adam Adamowicz

Link do tej aukcji: https://aukcje.wosp.org.pl/politechniczny-bezzalogowy-aparat-latajacy-i8483923


MDK w Białymstoku i Klub Maniac Gym wspierają WOŚP

W niedzielę (13.01) w MDK przy Warszawskiej 79 A przez cały dzień odbywały się prezentacje artystyczne, pomiędzy którymi prowadzono licytacje biletów, voucherów, bonów i innych fantów przekazanych przez różne, głównie białostockie instytucje kulturalne oraz firmy.

Do akcji WOŚP przyłączył się również klub Maniac Gym. O 13:30 rozpoczął się 3-godzinny maraton rowerowy. Wpisowe wynosiło 50 zł. W całości trafiło do puszki WOŚP.

W ubiegłym roku w Białymstoku udało się zebrać ok. 400 tys. złotych, a rok wcześniej 300 tys. zł. Cel tegorocznej zbiórki, to zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.


WOŚP na Suwalszczyźnie

Niemal 100 wolontariuszy kwestowało w Suwałkach. Podczas kolejnego już finału, zaplanowano wiele atrakcji. To m.in. pokazy sztuk walki, morsowanie z Morsami z Suwałk, Ełku, Olecka i Bakałarzewa czy pokazy ratownictwa medycznego. Orkiestrowe wydarzenia odbywały się głównie w trzech miejscach w mieście.  To Hala OSiR, gdzie zaplanowano m.in. animacje i zabawy, strzelanie do celu, pokazy sztuk walki oraz elementów samoobrony czy spotkanie z piłkarzami Wigier i siatkarzami Ślepska. Z Kolei w Parku Naukowo-Technologicznym można było spróbować jazdy karetką na symulatorze, zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego oraz pokazy wizażu i fryzjerstwa. Tam też wystąpiła m.in. Monika Bogdanowicz i suwalski zespół Bifrost.

Z kolei na Placu Marii Konopnickiej, o 15:00 rozpoczęły się koncerty lokalnych zespołów, takich jak Paweł Świernalis z zespołem oraz grupa Verba, a o 20:00 rozpoczął się pokaz świateł, czyli "Światełko do nieba". W dniu finału w godzinach 11.40 - 16.00 na trasie Plac Marii Konopnickiej - Kościuszki, Reja, Kowalskiego i Pułaskiego aż do Parku Naukowo-Technologicznego kursował bezpłatny orkiestrowy Wesoły Autobus.

Finały Wielkiej Orkiestry trwał także m.in. w Raczkach, Sejnach i Augustowie. W Sejnach wystąpiła Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego oraz wystąpiły zespoły wokalne i taneczne z Ośrodka Kultury. Zaplanowano także licytacje na rzecz WOŚP i pokaz tańca z ogniem.

W Augustowie od rana kiermasze, loterie, warsztaty naukowe, parada motocykli i turniej sportowy oraz seria koncertów muzycznych lokalnych zespołów.


WOŚP w Łomży

Około setki wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwestowało od rana na ulicach Łomży. Jak mówią - łomżanie chętnie wspomagają akcję i nie trzeba ich nawet do tego specjalnie zachęcać.

Zbiórka potrwała do wieczora, a o 12:00 na Starym Rynku rozpoczął się w Łomży cykl imprez z koncertami i licytacjami WOŚP. Całość zakończyło o 20:00 "Światełko do nieba".


WOŚP w Choroszczy

Wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można było także na ulicach mniejszych miast regionu. W Choroszczy oprócz ulicznej kwesty, przygotowali oni także inne atrakcje.

O 9:00 w hali Szkoły Podstawowej rozpoczęła się 7. edycja halowego turnieju piłki nożnej. W południe na Kominowym Bajorze morsowano oraz przedstawiono inscenizację bajki "Czerwony Kapturek". Wraz z licytacją kosza tytułowej bohaterki.

Natomiast w Centrum Kultury i Sportu o 15:00 zaczął się maraton Zumby, a o 17.00 koncert zespołu SZEPT.


WOŚP w Sokółce

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zabrzmiała również w Sokółce. Na scenie kina "Sokół" zaprezentowały się formacje taneczne z Sokólskiego Ośrodka Kultury, chór szkolny, zespół poezji śpiewanej Uzależnieni oraz bluesowa formacja F.B.I.

Oprócz licytacji gadżetów WOŚP, można zakupić m.in. pochodzący z lat 70-tych proporczyk Szkolnego Harcerskiego Klubu Sportowego "Sokoliki" - zdobywcy Pucharu Świata Młodych w piłce nożnej.  

Od rana na ulicach miasta wolontariusze chodzili z puszkami, do których można było wrzucać datki.

Wolontariuszy spotkaliśmy również w innych miastach regionu. Tak było chociażby w Gródku. Organizatorzy finału w tej miejscowości podają, że wolontariuszy można było spotkać m.in. przy kościele i cerkwi w Gródku i w Mostowlanach, na ulicach Gródka i miejscowym ośrodku kultury.


| red: maj, wsz, rbon


ZOBACZ TEŻ:


Nie udało się zlicytować złotego serduszka WOŚP

12.01.2019, 11:47

Kolejna próba w niedzielę (13.01) przed wieczornym koncertem.


W Łomży rozpoczął się finał 27. edycji WOŚP

12.01.2019, 12:00

Pierwsze pieniądze do puszek trafiły podczas koncertu w jednym z klubów w mieście.


Podlaskie samorządy wspierają WOŚP

11.01.2019, 16:58

Nieco więcej niż w ubiegłym roku przekazał Urząd Miasta w Białymstoku na organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mniejszą niż w poprzednich latach kwotą wspiera to wydarzenie Urząd Marszałkowski województwa podlaskiego.


Suwałki jako jedyne miasto w regionie otrzymało na licytację numerowane Złote Serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11.01.2019, 11:17

Jak podkreśla szefowa suwalskiego sztabu WOŚP Julia Kawałko, zainteresowanie wśród suwalskich przedsiębiorców tym serduszkiem nr 90 już jest spore.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny zagra na Suwalszczyźnie

9.01.2019, 17:07

Niemal 100 wolontariuszy będzie w Suwałkach w najbliższą niedzielę (13.01) zbierać pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.


27. finał WOŚP w Białymstoku

10.01.2019, 18:30

Jakie atrakcje czekają białostoczan w drugą niedzielę stycznia? Opowiadają wolontariusze ze sztabu WOŚP.


Biegi na finał WOŚP w Łomży

5.01.2019, 16:17

Biegi na dwóch dystansach, a zamiast wpisowego - datek do puszki.


Białostocki szpital dziecięcy ma nową karetkę od WOŚP

4.01.2019, 14:41

Wartą ponad pół miliona złotych specjalistyczną karetkę do transportu dzieci dostał w piątek od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny (UDSK) w Białymstoku. Dar przekazał osobiście szef WOŚP Jerzy Owsiak.


Finał WOŚP w Łomży odbędzie się na Starym Rynku

1.01.2019, 15:45

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży odbędzie się na Starym Rynku.


Politechnika Białostocka wspiera WOŚP

18.12.2018, 20:26

Politechnika Białostocka już po raz siódmy wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. 


Znamy szczegóły przyszłorocznego finału WOŚP w Białymstoku

15.11.2018, 14:22

Aukcje, bieg i koncert na Rynku Kościuszki. Białostocki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdradza szczegóły przyszłorocznego finału w stolicy województwa.

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!

fot. Anna Przybycień
18.09.2020, 12:46, akt. 12:49

Wigry zagrają w Krakowie z Garbarnią
źródło: stock.adobe.com
17.09.2020, 09:55, akt. 09:58

Wysyp grzybów na Suwalszczyźnie


Molenna w Gabowych Grądach, fot. Krzysztof Kiziewicz
17.09.2020, 09:38, akt. 18.09.2020, 14:02

Skąd na Suwalszczyźnie wzięli się etniczni Rosjanie?fot. Monika Kalicka
16.09.2020, 17:51, akt. 17:57

Koronawirus w augustowskich szkołach


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok