Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Duża rozbudowa czeka Szkołę Podstawową nr 4 w Suwałkach

Duża rozbudowa czeka Szkołę Podstawową nr 4 w Suwałkach

autor: Areta Topornicka

22.01.2019, 11:48, akt. 11:54

Władze miasta podjęły decyzję o rozbudowie szkoły, bo dzieci z nowych, powstałych w okolicy osiedli, nie mają gdzie się uczyć.

for. Marta Sołtys
for. Marta Sołtys

Już teraz najmłodsi są zmuszeni uczęszczać na lekcje w trybie dwuzmianowym. Jak mówi wicedyrektor szkoły Iwona Smykowska, warunki są bardzo trudne.

Uczniów jest więcej, ponieważ mamy siódme i ósme klasy. Nasz budynek nie jest duży. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele narzekają, że jest bardzo ciasno. A dzieci do naszej szkoły przybędzie chociażby z powodu znacznej rozbudowy południowej części miasta.

Obok  starego budynku powstanie zupełnie nowy o łącznej powierzchni ok. 2,5 tysiąca metrów kwadratowych.  Oba obiekty scali ze sobą łącznik. Jak dodaje Iwona Smykowska, powiększenie szkoły znacznie poprawi sytuację uczniów oraz nauczycieli.

Powstanie 10 nowych sal lekcyjnych, w tym 5 z zapleczem. Duża świetlica, biblioteka z nowoczesną czytelnią. Powstanie również pokój nauczycielski, którego w tej chwili nam bardzo brakuje. W części piwnicznej zaplanowana jest budowa szatni. Dzięki temu będzie nam łatwiej, wygodniej i bezpieczniej.

Cała inwestycja kosztować będzie miasto około 7,5 mln zł. Przetarg na wykonawcę prac zostanie rozstrzygnięty na początku lutego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 4 powstanie w lipcu 2020 r.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 9 z kilkumiesięcznym opóźnieniem

21.12.2018, 09:12

Wykonawca obiecuje, że jeszcze przed świętami zgłosi gotowość do odbioru budynku. Nie wiadomo jednak, czy oznacza to faktyczne zakończenie remontu suwalskiej szkoły.


Czy Szkoła Podstawowa nr 4 przyjmie wszystkich uczniów z powstającego w południowej części Suwałk dużego osiedla mieszkaniowego?

7.09.2018, 11:44

Na problem zwrócił uwagę Grzegorz Mackiewicz. Podkreślił, że wkrótce do szkoły trafią dzieci z powstającego właśnie blokowiska. Martwią się o to samorządowcy z Prawa i Sprawiedliwości. Pytają Ratusz, dlaczego nie ma jeszcze planów budowy nowej placówki w tej części miasta.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Pokój z widokiem. Lato 1939" Marcina Wilka

fot. archiwum
16.08.2019, 09:50

Zdarzyło się w tygodniu

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok