Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Co dalej z dwuhektarową działką obok suwalskiego szpitala psychiatrycznego?

Co dalej z dwuhektarową działką obok suwalskiego szpitala psychiatrycznego?

autor: Irena Poczobut

14.02.2019, 13:15, akt. 13:35

Działka obok szpitala psychiatrycznego, należy do fundacji moderatora Suwałk — ks. Jaremy Sykulskiego.

Fot. Renata Siepka
Fot. Renata Siepka

Ksiądz ma taką nadzieję że ją sprzeda szpitalowi.  Ale przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku, któremu szpital podlega, pewni tego nie są.

Działkę fundacja kupiła od urzędu marszałkowskiego w 2001 roku za symboliczne w tym przypadku 70 tys. zł. Miała się tu znajdować wyższa uczelnia. Z tych planów nic jednak nie wyszło. Kilka lat temu doszło do rozmów w sprawie odkupienia nieruchomości na potrzeby szpitala. Jednak zaproponowana przez księdza cena - 1,8 miliona złotych była dla urzędu marszałkowskiego nie do przyjęcia.

Sprawa wróciła niedawno podczas konferencji prasowej prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza.


Trwają rozmowy pomiędzy moderatorem a dyrekcją szpitala psychiatrycznego dotyczące nabycia całej tej działki wraz z budynkiem. Rozmowy prowadzone były również z zarządem województwa podlaskiego, bo ta działka jest dla szpitala psychiatrycznego potrzebna. Najwyższy czas, żeby te sprawy uporządkować. To jest przecież centrum osiedla. Nam z kolei przydałaby się część gruntu pod budowę ścieżki rowerowej.


Ks. Sykulski potwierdza, że rozmowy prowadzone były jeszcze z poprzednim zarządem województwa. Jak mówi, zmierzały one w dobrym kierunku, ale ponieważ w zarządzie doszło do zmian personalnych, finalizację negocjacji przesunięto w czasie. Jednak dyrektor szpitala psychiatrycznego — Bożena Łapińska informuje, że ostatni raz rozmawiała na ten temat w czerwcu ubiegłego roku. Z kolei rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku — Izabela Smaczna dodaje, że po wcześniejszych negocjacjach nie ma żadnego formalnego śladu, a nowy zarząd nie zajmuje się tą sprawą.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Suwałki. Ruszyło "pogotowie" dla osób, które źle poczują się psychicznie

16.07.2018, 06:01

Suwalczanie znajdujący się w kryzysie psychicznym mogą od lipca korzystać z Centrum Zdrowia Psychicznego. Usytuowano je wprawdzie w szpitalu, ale istotą jego działania jest leczenie z dala od oddziałów zamkniętych.


Będą podwyżki w szpitalu psychiatrycznym w Suwałkach

3.07.2018, 12:15

Od początku lipca, podobnie jak i w innych placówkach służby zdrowia, wzrosną płace w szpitalu psychiatrycznym w Suwałkach. Jednak nie wskutek decyzji dyrekcji placówki, lecz uregulowań ustawowych.

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


fot. Marcin Kapuściński
1.04.2020, 08:06

Suwałki tną wydatkifot. archiwum
27.03.2020, 09:15, akt. 07:16

Zdarzyło się w tygodniu
stockyme, Fotolia.com
26.03.2020, 11:08, akt. 11:11

Akcja #gastropomaga suwalskim medykom

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok