Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Kolejna firma nielegalnie składowała odpady - są zarzuty

Kolejna firma nielegalnie składowała odpady - są zarzuty

21.08.2019, 18:54, akt. 18:58

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach postawiła dziewięciu osobom zarzuty składowania odpadów wbrew przepisom na terenie żwirowni k. Suwałk. Podejrzani to m.in. dwaj właściciele firm przewozowych.

Fot. Joanna Żemojda
Fot. Joanna Żemojda

Prokurator Rejonowy w Suwałkach Joanna Orchowska poinformowała PAP, że właściciel firmy przewozowej, mający uprawnienia do przewozu odpadów, przy pomocy swoich siedmiu pracowników nielegalnie składował odpady na żwirowni we wsi Wołownia. Współdziałał z nim inny przedsiębiorca.

Prokuratura postawiła im zarzuty składowania odpadów wbrew przepisom. Zastosowała wobec nich poręczenie majątkowe w kwocie po 50 tys. zł, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Prokuratura postawiła zarzuty nielegalnego składowania odpadów także siedmiu pracownikom tej firmy, kierowcom ciężarówek oraz koparko-ładowarek. Śledczy zastosowali wobec podejrzanych dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Prokurator powiedziała, że składowanie odpadów spowodowało zniszczenia o dużych rozmiarach w środowisku naturalnym. Podejrzani składowali odpady wielokrotnie. Wszystkim grozi kara do 5 lat więzienia. Prokuratura będzie badała, czy przedsiębiorcy działali na czyjeś zlecenie.

To drugi taki przypadek na Suwalszczyźnie. W sierpniu policja zatrzymała pięć osób, dwóch właścicieli i pracowników firmy zajmującej się składowaniem odpadów. Firma zamiast wywozić odpady na wysypisko, zakopywała je na żwirowni w Prudziszkach. Składowali tam głównie gruz, styropian i folię.

Dwaj właściciele firmy również musieli wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie 50 i 60 tys. zł, by uniknąć aresztu. Prokuratura zastosowała dozór policyjny wobec ich pracowników.


źródło: PAP | red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura nie będzie ścigać autora mema, w którym miały padać groźby pod adresem prezydenta Truskolaskiego

21.08.2019, 14:59

Chodzi o grafikę, na której widać uczestników Pierwszego Marszu Równości w Białymstoku z podpisem "Truskolaski, białostoczanie ci tego nie wybaczą".


Białoruski przemytnik usłyszał zarzuty

21.08.2019, 08:10

Suwalska prokuratura postawiła zarzuty Białorusinowi, który w lipcu przewiózł nielegalnie przez granicę 420 tys. paczek papierosów o wartości ponad 10 mln zł.


Strzelanina na ulicy w Białymstoku - będzie wniosek o tymczasowy areszt

20.08.2019, 08:52

20-latek, który został zatrzymany w związku ze strzelaniną na ulicy w Białymstoku, w środę (21.08) ma usłyszeć zarzuty - informuje policja. Chodzi o sprzeczkę kierowców, która zakończyła się postrzeleniem 59-letniego mężczyzny na osiedlu Wygoda.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


Bilety na koncert Limp Bizkit w Kownie!
fot. Archiwum
16.02.2020, 10:49, akt. 11:32

Zdarzyło się w tygodniuNumerkomat, fot. Areta Topornicka
12.02.2020, 13:00, akt. 13:02

Numerkomaty w suwalskim szpitaluźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok