Radio Białystok | Wiadomości | Prokuratura nie będzie ścigać autora mema, w którym miały padać groźby pod adresem prezydenta Truskolaskiego

Prokuratura nie będzie ścigać autora mema, w którym miały padać groźby pod adresem prezydenta Truskolaskiego

autor: Ryszard Minko

21.08.2019, 14:59, akt. 15:11

Chodzi o grafikę, na której widać uczestników Pierwszego Marszu Równości w Białymstoku z podpisem "Truskolaski, białostoczanie ci tego nie wybaczą".

Fot. Joanna Szubzda
Fot. Joanna Szubzda

W zawiadomieniu do prokuratury prezydent wskazywał, że grafikę w Internecie rozpowszechniał wojewódzki radny Prawa i Sprawiedliwości Sebastian Łukaszewicz.

Po analizie wpisu prokuratura zdecydowała o odmowie wszczęcia dochodzenia w tej sprawie. Groźby zawarte w grafice są nieokreślone – wyjaśnia szef prokuratury Rejonowej Białystok-Północ Maciej Płoński.

Osoba, która umieściła ten mem wskazała, że powodem była krytyka poczynań prezydenta miasta. Natomiast ocena tej wypowiedzi nie wskazuje jednoznacznie o nawoływaniu do jakiego przestępstwa jest tu mowa, jaka miała tutaj być treść tej groźby. Także nie dopatrzono się w tym zdaniu, tych elementów, które są niezbędne dla zaistnienia przestępstwa

- mówi Maciej Płoński.

Decyzja nie jest prawomocna. W tej samej prokuraturze trwa postępowanie sprawdzające dotyczące zawiadomienia Marszałka Województwa Artura Kosickiego przeciwko działaniom prezydenta Białegostoku, który miał nie zakazać przemarszu sympatyków społeczności LGBT. Z kolei w innej prokuraturze toczy się takie samo postepowanie, tym razem z zawiadomienia prezydenta przeciwko marszałkowi, który miał zorganizować przemarsz kolidujący z Marszem Równości.

Przypomnijmy 1 marsz równości przeszedł ulicami Białegostoku 20 lipca. Uczestnicy manifestacji byli wyzywani i atakowani przez znacznie liczniejszą grupę kontrmanifestantów. Ponad 100 osób ukarano mandatami, a wobec 20 toczą się postępowania w prokuraturze.


| red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Białostoccy radni PiS pytają prezydenta o szkolne zajęcia z "równego traktowania"

9.08.2019, 13:25

Białostoccy radni PiS pytają prezydenta Tadeusza Truskolaskiego, jaki charakter miałyby mieć zajęcia z "równego traktowania" w miejskich placówkach oświatowych. Prezydent zapowiedział takie działania po wydarzeniach, jakie miały miejsce podczas kontrmanifestacji, które próbowały zablokować Marsz Równości.


Krzysztof Truskolaski dopytuje o rolę działaczy PiS podczas Marszu Równości

8.08.2019, 19:46

Podlaski poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski po raz kolejny pyta o rolę działaczy PiS podczas blokady Marszu Równości w okolicach białostockiej katedry.


Prokuratura prowadzi 20 postępowań związanych z Marszem Równości

8.08.2019, 17:21

Dwadzieścia postępowań związanych w różny sposób z Marszem Równości i kontrmanifestacjami jego przeciwników prowadzi Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe - poinformował jej szef Wojciech Zalesko.


Będzie proces apelacyjny w sprawie gróźb pod adresem podlaskiego posła Krzysztofa Truskolaskiego

1.08.2019, 15:13

Mężczyzna, który groził podlaskiemu posłowi Krzysztofowi Truskolaskiemu nie zgadza się z wyrokiem i złożył apelację. Wcześniej sąd skazał go na pół roku więzienia w zawieszeniu i 5 tys. zł grzywny.


Prezydent Białegostoku uzupełnia zawiadomienie do prokuratury - chodzi o blokowanie Marszu Równości

31.07.2019, 18:27

Prezydent Białegostoku złożył zawiadomienie do prokuratury dot. zorganizowania i przeprowadzenia nielegalnego przemarszu oraz zablokowania i wymuszenia zmiany trasy Marszu Równości przez marszałka Artura Kosickiego oraz wicedyrektora jego gabinetu Roberta Jabłońskiego.


"Odbieram to jako groźbę karalną" - prezydent Truskolaski zawiadamia prokuraturę ws. radnego Łukaszewicza

26.07.2019, 15:31

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski złożył w piątek (26.07) zawiadomienie do prokuratury ws. gróźb karalnych we wpisie radnego sejmiku Sebastiana Łukaszewicza w mediach społecznościowych - poinformowała rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Boublej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Psalmy dla Niezłomnych

"Szukając Inki. Życie i śmierć Danki Siedzikówny" Luiza Łuniewska

Premiera musicalu „Jesus Christ Superstar”


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok