Radio Białystok | Wiadomości | "Odbieram to jako groźbę karalną" - prezydent Truskolaski zawiadamia prokuraturę ws. radnego Łukaszewicza

"Odbieram to jako groźbę karalną" - prezydent Truskolaski zawiadamia prokuraturę ws. radnego Łukaszewicza

26.07.2019, 15:31, akt. 16:18

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski złożył w piątek (26.07) zawiadomienie do prokuratury ws. gróźb karalnych we wpisie radnego sejmiku Sebastiana Łukaszewicza w mediach społecznościowych - poinformowała rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Boublej.

fot. Joanna Szubzda
fot. Joanna Szubzda

Na początku tygodnia podobne zawiadomienie do prokuratury złożył poseł PO-KO Krzysztof Truskolaski, syn prezydenta Białegostoku. W jego ocenie wpis radnego Łukaszewicza to groźba karalna, pomówienie i znieważenie funkcjonariusza publicznego.

Chodzi o zamieszczoną po sobotnim Marszu Równości w Białymstoku w mediach społecznościowych przez Sebastiana Łukaszewicza grafikę, na której jest zdjęcie z parady oraz napis "Truskolaski! Białostoczanie ci tego nie wybaczą!"."Grafika z taką treścią, wobec wydarzeń z 20.07.2019 r., wywołała w prezydencie obawę o swoje zdrowie i życie" - napisała w komunikacie rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula  Boublej.

Prezydent Tadeusz Truskolaski napisał na Twitterze, że odbiera grafikę jako groźbę karalną i wyraża obawę o swoje bezpieczeństwo.W czwartek prezydent Truskolaski złożył też zawiadomienie prokuratury na marszałka województwa podlaskiego Artura Kosickiego w związku z sobotnimi (20.07) wydarzeniami. Prezydent zarzuca marszałkowi niedopełnienie obowiązków, wywieranie nacisków i nadużycie władzy. Chodzi m.in. o nielegalny - w ocenie prezydenta Białegostoku - przemarsz przez centrum miasta uczestników "Pikniku Rodzinnego", zorganizowanego przez marszałka jako alternatywa dla Marszu Równości.Jest zawiadomienie do prokuratury na marszałka - chodzi m.in. o przemarsz na piknikNiedopełnienie obowiązków zarzuca prezydentowi Białegostoku marszałek województwa podlaskiego, który także złożył zawiadomienie do prokuratury. W jego ocenie Tadeusz Truskolaski ze względów na niebezpieczeństwo mógł zakazać marszów tego dnia.Artur Kosicki złożył zawiadomienie ws. niedopełnienia obowiązków przez prezydenta BiałegostokuPierwszy Marsz Równości przeszedł ulicami Białegostoku w sobotę, 20 lipca. Przejście uczestników marszu kilkakrotnie próbowali zablokować kontrmanifestanci, policja musiała użyć gazu. W stronę uczestników rzucano kamieniami, petardami, jajkami i butelkami. Wykrzykiwano też obraźliwe słowa. Policji do tej pory udało się zidentyfikować pond 100 osób łamiących prawo.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Podlaska Policja ustaliła tożsamość 104 osób, które łamały prawo podczas Marszu Równości w Białymstoku

26.07.2019, 08:38

104 osoby udało się zidentyfikować podlaskiej policji w związku z popełnionymi czynami zabronionymi podczas sobotniego marszu w sobotę - informuje w piątek podlaska policja. Na stronie policji publikowane są codziennie wizerunki poszukiwanych osób.


Białostocka PO: nie popieramy manifestacji lewicy, ale działacze mogą wziąć udział

25.07.2019, 15:55

- Jako struktury partii PO nie popieramy manifestacji "Polska przeciw przemocy" organizowanej przez Lewicę i nie weźmiemy w niej udziału, ale członkowie partii mogą w niej uczestniczyć - powiedział w czwartek (25.07) szef białostockich struktur PO Zbigniew Nikitorowicz.


Władze Jagiellonii Białystok wydały stanowisko ws. zajść związanych z Marszem Równości

23.07.2019, 20:09

Po trzech dniach od Marszu Równości głos zabierają władze Jagiellonii Białystok. 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok