Radio Białystok | Wiadomości | Krzysztof Truskolaski dopytuje o rolę działaczy PiS podczas Marszu Równości

Krzysztof Truskolaski dopytuje o rolę działaczy PiS podczas Marszu Równości

autor: Wojciech Szubzda

8.08.2019, 19:46, akt. 20:13

Podlaski poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski po raz kolejny pyta o rolę działaczy PiS podczas blokady Marszu Równości w okolicach białostockiej katedry.

Krzysztof Truskolaski, fot. Wojciech Szubzda
Krzysztof Truskolaski, fot. Wojciech Szubzda

Na zdjęciach i filmach wśród kontrmanifestantów widać m.in. radnego PiS w sejmiku Sebastiana Łukaszewicza, p.o. dyrektora gabinetu marszałka Roberta Jabłońskiego oraz radnego miejskiego Henryka Dębowskiego.

O to, czy policja zwracała się do nich z prośbą o pomoc w usunięciu blokady, pytał funkcjonariuszy poseł Krzysztof Truskolaski. Właśnie dostał odpowiedź, którą przedstawił na konferencji prasowej w Białymstoku.


- W piśmie zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku wprost wskazuje, że nie prosił Sebastiana Łukaszewicza o to, aby pomagał policji w rozganianiu kontrmanifestantów. (...) Czy prawdą jest, że policja zwróciła się do pana, panie radny Łukaszewicz, bo z pisma oficjalnego to nie wynika - mówi Krzysztof Truskolaski.W rozmowie z Radiem Białystok radny Sebastian Łukaszewicz zwrócił uwagę, że policja apelowała do członków zgromadzenia marszałka o zejście z pasa drogowego.


- Wówczas uznałem, że należy wesprzeć starania policji, które miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestników zgromadzeń oraz przechodniów i gapiów. W związku z tym zacząłem nawoływać, aby osoby blokujące zeszły z pasa drogowego i cofnęły się w okolice bazyliki. Wyjaśniałem już wielokrotnie, że pod katedrą dbałem o porządek - stwierdził Sebastian Łukaszewicz.


Radny dodaje, że "nie zamierza brać udziału w kampanii Krzysztofa Truskolaskiego i rezygnować z mandatu według zachcianek syna prezydenta miasta, który w mojej opinii odpowiada za złe i niepotrzebne emocje w mieście".


Pierwszy w Białymstoku Marsz Równości przeszedł ulicami miasta 20 lipca.

| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura prowadzi 20 postępowań związanych z Marszem Równości

8.08.2019, 17:21

Dwadzieścia postępowań związanych w różny sposób z Marszem Równości i kontrmanifestacjami jego przeciwników prowadzi Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe - poinformował jej szef Wojciech Zalesko.


Areszt dla 24-latka podejrzanego o pobicie chłopaka podczas Marszu Równości

1.08.2019, 08:25

Na dwa miesiące aresztował sąd mężczyznę podejrzanego o pobicie nastolatka podczas Marszu Równości w Białymstoku. Pokrzywdzony chłopak ma złamany obojczyk. Sprawę zgłosili policjantom jego rodzice.


Prezydent Białegostoku uzupełnia zawiadomienie do prokuratury - chodzi o blokowanie Marszu Równości

31.07.2019, 18:27

Prezydent Białegostoku złożył zawiadomienie do prokuratury dot. zorganizowania i przeprowadzenia nielegalnego przemarszu oraz zablokowania i wymuszenia zmiany trasy Marszu Równości przez marszałka Artura Kosickiego oraz wicedyrektora jego gabinetu Roberta Jabłońskiego.


Artur Kosicki złożył zawiadomienie ws. niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Białegostoku

24.07.2019, 15:27

W środę (24.07) Artur Kosicki złożył zawiadomienie do prokuratury ws. niedopełnienia obowiązków przez prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok