Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Kluczowy odcinek suwalskiej Trasy Wschodniej może być ukończony z opóźnieniem

Kluczowy odcinek suwalskiej Trasy Wschodniej może być ukończony z opóźnieniem

autor: Jakub Mikołajczuk

10.09.2019, 11:46, akt. 11:49

Termin ukończenia inwestycji to 15 grudnia.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jak przyznaje prezydent Czesław Renkiewicz, budowa ulicy 100-lecia Niepodległości Polski nie przebiega zgodnie z planem.


- Ulica Rotmistrza Pileckiego powinna być gotowa na przełomie września i października, ale ulica 100-lecia Niepodległości Polski, która ma być gotowa do 15 grudnia, powstaje zbyt wolno. Na razie poinformowaliśmy wykonawcę — firmę PRASKO Construction o potrzebie przyśpieszenia prac.

Most nad Czarną Hańczą i tunel pod torami są już niemal gotowe. Ale nie o wszystkich budowanych odcinkach można powiedzieć to samo.

- Najgorzej wygląda sprawa ulicy Utrata, budowy ronda i zejścia do tunelu. Tu jest jeszcze najwięcej do wykonania. Ale to efekt ogromnej liczby sieci, jakie trzeba było przebudowywać, w dodatku sieci należących do różnych gestorów. Mam jednak nadzieję, że wykonawca przyśpieszy tempo i będziemy mogli pod koniec roku jeździć już Trasą Wschodnią.

Ulica 100-lecia Niepodległości Polski, wraz z gotowym już przedłużeniem ulicy Leśnej i budowaną ulicą Rotmistrza Pileckiego, wchodzą w skład Trasy Wschodniej. Koszt całej inwestycji to prawie 25 milionów złotych.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Trasa Wschodnia będzie o ponad 20 milionów droższa niż zakładał suwalski Ratusz

30.08.2018, 07:05

Drogowcy, którzy chcą zbudować jej brakujące odcinki zażądali więcej, niż przewidziano na ten cel w miejskim budżecie. Niewykluczone więc, że termin zakończenia inwestycji znacznie się opóźni.


Trasa Wschodnia nie szybciej niż w przyszłym roku

8.05.2018, 11:14

Budowa dwóch kluczowych odcinków suwalskiej Trasy Wschodniej opóźni się o kilkanaście miesięcy. Firma, która realizuje inwestycję wstrzymała prace i nie odpowiada na próby kontaktu ze strony Ratusza. W związku z tym urzędnicy chcą poszukać innego wykonawcy.

ZNAJDŹ NAS


REKLAMA


"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok