Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Sejnach miasto spiera się z gminą o pieniądze na kulturę

W Sejnach miasto spiera się z gminą o pieniądze na kulturę

autor: Marcin Kapuściński

3.12.2019, 09:43

Burmistrz zażądał bowiem od wójta, aby ten dołożył 150 tys. zł do utrzymania ośrodka kultury. Argumentuje to tym, że gmina nie prowadzi własnej placówki.

Urząd Miasta Sejny, fot. Anna Przybycień
Urząd Miasta Sejny, fot. Anna Przybycień

Burmistrz Arkadiusz Nowalski podkreśla, że znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej Sejny potrzebują m.in. pieniędzy na remont budynku.


- Gmina Sejny nie utrzymuje własnego ośrodka kultury i nie wykłada pieniędzy tak, jak to jest obowiązkiem każdego samorządu. Mamy tu do czynienia z sytuacją, gdy obwarzanek nie wykonuje wszystkich zadań i korzysta z naszych usług. Tak jest od kilkudziesięciu lat. Mamy infrastrukturę, która dramatycznie się zestarzała i musimy natychmiast remontować nasz ośrodek. W przeciwnym wypadku może być zamknięty przez straż pożarna.


Wójt gminy Sejny Dariusz Łostowski nie odrzuca propozycji, ale uważa, że powinno się wskazać konkretne zadania, na które kwota zostanie przeznaczona.


- Nie mówimy nie, ale chcielibyśmy to rzeczowo omówić. Na przykład, które działania dofinansujemy. Mógłby to być projekt, festiwal albo jakieś zajęcia. Nie jest też do końca tak, że tylko nasi mieszkańcy korzystają z ośrodka, a my nie mamy żadnej oferty. Może jest ona skromniejsza, ale jest. Są to m.in. jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, przy których funkcjonują różne zespoły. A tam aktywni są również mieszkańcy miasta.


Do oczekiwań burmistrza sceptycznie podchodzą miejscy radni. Są zdziwieni, że burmistrz wystąpił o pieniądze bez żadnych konsultacji. Wkrótce ma dojść do spotkania w tej sprawie przedstawicieli obu samorządów.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


Czy projekty związane z remontami szkół powinny trafiać do budżetu obywatelskiego?

3.12.2019, 08:05

- Do budżetu obywatelskiego szkoły powinny zgłaszać tylko tzw. małe projekty i kulturalno-oświatowe - powiedział poniedziałkowy gość Radia Białystok - radny Bogdan Bezdziecki.


Suwalski Ośrodek Kultury szuka pieniędzy wśród biznesmenów

15.11.2019, 11:21

Wczoraj (14.11) podpisał w świetle jupiterów umowę na sponsoring z prezesem firmy ASPI Piotrem Szyszkowskim. Wysokość dofinansowania objęta jest tajemnicą handlową.


Suwalscy uczniowie będą mogli ubiegać się o stypendium artystyczne

24.10.2019, 08:05

Na tego typu wsparcie dla młodych artystów miasto będzie wydawać rocznie 50 tysięcy złotych.

ZNAJDŹ NAS

The Boars on-line w Polskim Radiu Białystok

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu

fot. Wojciech Szubzda
12.07.2020, 17:04, akt. 17:09

W Augustowie utonął mężczyzna

źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok