Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Koronawirus prędzej czy później do nas dotrze - takiego zdania są pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach

Koronawirus prędzej czy później do nas dotrze - takiego zdania są pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach

autor: Irena Poczobut

27.02.2020, 11:24, akt. 11:26

Przekonanie o nieuchronności wynika z faktu, że suwalczanie często podróżują.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

 Tymczasem, jak mówi Paweł Boganowicz, właściciel trzech suwalskich biur turystycznych, wśród jego klientów zauważalny jest pewien niepokój, ale paniki nie ma.


- Przychodzą i pytają, jakie mają prawa. Czy mogą zrezygnować z wycieczki, czy też nie? Jak najbardziej mogą zrezygnować! Jest na to ustawa. Informujemy klientów, jak to wygląda ze względów prawnych i które miejsca są niebezpieczne, zamknięte. Nikt przecież nie wyśle turystów na walkę ze śmiercią. Jeżeli będzie działo się coś niebezpiecznego, odwołamy imprezę. Radzimy poczekać na rozwój sytuacji i nie panikować.


Paweł Bogdan dodaje, że turyści nie tyle rezygnują z wycieczek, co zmieniają ich kierunek.


- Jeżeli chodzi o Chiny, to wycieczki zostały odwołane ze względu na wstrzymanie przelotów do tego kraju. Ze względu na strach związany z koronawirusem spadło też zapotrzebowanie na wyjazdy do takich państw jak Tajlandia i Malezja. Natomiast obecnie ludzie chętnie latają na Kubę, Dominikanę, do Kenii, Zanzibaru, Turcji, a także do Egiptu czy na Cypr Północny.


Suwalski Sanepid prowadzi stały nadzór epidemiologiczny nad osobami wracającymi z wycieczek. Podstawą do badań i obserwacji jest karta pasażera, którą przysyłają lotniska. Do tej pory takim nadzorem objęto w Suwałkach jedną osobę, młodego mężczyznę, który wrócił z wycieczki z Tajlandii.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


W Suwalskim szpitalu sprawdzono, czy Chińczyk jest nosicielem koronawirusa

12.02.2020, 07:10

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Rutki Tartak zatrzymali w poniedziałek (10.02) obywatela Chin, który podróżując autobusem z Litwy nielegalnie przekroczył polską granicę.


Czy suwalczanom zagraża koronawirus?

6.02.2020, 10:07

15 osób z województwa podlaskiego, w tym jedna z okolic Augustowa, poddanych zostało kwarantannie i pozostaje pod nadzorem sanitarnym.

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

źródło: stock.adobe.com
7.04.2020, 13:35, akt. 13:40

Próbne matury on-line
źródło: stock.adobe.com
7.04.2020, 08:06

Książki w kwarantannieźródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok