Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Od początku tego tygodnia nabór do 14. Pułku Przeciwpancernego odbywa się tylko w formie zdalnej

Od początku tego tygodnia nabór do 14. Pułku Przeciwpancernego odbywa się tylko w formie zdalnej

autor: Irena Poczobut

12.05.2020, 10:39

Jest to związane z pandemią koronawirusa.

Jak wyjaśnia podporucznik Renata Andrzejewska, oficer prasowy Wojskowej Komendy Uzupełnień, niezbędne dokumenty znajdują się w internecie.

W ankiecie osobowej są dane osobowe na temat kandydata, czyli dane antropometryczne, przebieg służby wojskowej, wykształcenie, uprawnienia i posiadane umiejętności. Wszystko to należy wysłać na adres podany w komunikacie na naszej stronie internetowej, bądź na stronie XIV pułku. Można też dostarczyć do naszego biura przepustek. Ankieta ta będzie podstawą kolejnego etapu kwalifikacji.

Informację zwrotną kandydaci otrzymają telefonicznie.

Kwalifikacje do służby prowadzone są we wszystkich korpusach osobowych, zarówno oficerów, podoficerów i szeregowych. Do tej pory prowadzone były tylko dla oficerów i podoficerów. Ta oferta, nawet w korpusie szeregowych, jest bardzo korzystna. Uposażenie szeregowego żołnierza wynosi ponad 4 tys. złotych. Oprócz tego jest też dodatek mieszkaniowy, około 600 złotych netto.

Jednocześnie trwa nabór do służby przygotowawczej w korpusie szeregowych. Szczegóły można znaleźć  na  stronie wkusuwalki.wp.mil.pl.

| red: kap
ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok