Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | W Suwałkach nie będzie punktów odbioru drobnych elektrośmieci

W Suwałkach nie będzie punktów odbioru drobnych elektrośmieci

autor: Iza Kosakowska

20.10.2020, 11:06, akt. 11:09

Tak brzmi odpowiedź władz miasta na interpelację radnej Anny Gawlińskiej. Apelowała ona o to, aby mieszkańcy mieli gdzie oddawać stare telefony, kable czy pojemniki po tuszach, bez konieczności wywozu tych przedmiotów na obrzeża miasta.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

W Suwałkach nie będzie punktów odbioru drobnych elektrośmieci - relacja Izy Kosakowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak napisał do radnej prezydent Czesław Renkiewicz, powstanie takich punktów, zwłaszcza w obecnej, trudnej do przewidzenia sytuacji budżetowo-epidemicznej, jest nieuzasadnione. W dodatku mogłoby to przełożyć się na podwyżki stawek za odbiór śmieci. Prezydent przypomniał, że tego typu odpady są przyjmowane nieodpłatnie w Przedsiębiorstwie Gospodarki Odpadami. Mieszkańcy Suwałk mają tam coraz częściej przywozić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. 

A jeżeli nie chce im się jeździć na obrzeża miasta, to mogą się pozbyć takiego sprzętu w ramach okresowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Natomiast pojemniki na baterie znajdują się np. przy wiatach śmietnikowych Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz w wielu sklepach i instytucjach na terenie miasta, w tym także w Ratuszu. Radna Anna Gawlińska z takiej odpowiedzi nie jest usatysfakcjonowana, do tematu zamierza w przyszłości wrócić. Póki co liczy przynajmniej na akcję informacyjną władz miasta, gdzie i jak mieszkańcy mogą się pozbyć swoich elektrośmieci.

| red: mik

ZOBACZ TEŻ:


W Suwałkach powinny powstać punkty odbioru drobnych elektrośmieci

8.10.2020, 10:53

Uważa tak radna Anna Gawlińska. W interpelacji do władz miasta za przykład podaje Kołobrzeg i Opole, gdzie mieszkańcy mogą oddać m.in. stare telefony, kable, żarówki, płyty CD czy pojemniki po tuszach.

ZNAJDŹ NAS

Podlaskie To Tu
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok