Radio Białystok | Wiadomości Studio Suwałki | Suwalscy radni apelują o zachowanie zabytkowego charakteru ulicy Wigierskiej

Suwalscy radni apelują o zachowanie zabytkowego charakteru ulicy Wigierskiej

autor: Iza Kosakowska

25.01.2021, 12:00, akt. 12:01

Na prośbę mieszkańców, Jacek Roszkowski i Bogdan Bezdziecki z Prawa i Sprawiedliwości skierowali do prezydenta miasta interpelację w tej sprawie.

fot. UM Suwałki
fot. UM Suwałki

Jak informowaliśmy, niepokój budzą trwające prace nad planem zagospodarowania przestrzennego tej części Suwałk. Mieszkańcy obawiają się, że niektóre domy mogą być przeznaczone do rozbiórki.  

A tak na te obawy odpowiadał podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia jednej z komisji suwalskiej rady miejskiej zastępca prezydenta Łukasz Kurzyna.

Chciałbym to jednoznacznie zdementować. Miasto nie planuje w tamtym rejonie żadnych swoich inwestycji, żadnych inwestycji na ulicy Wigierskiej, jej poszerzania i burzenia domów. To absolutnie nie jest naszą intencją. Nie mam żadnej wiedzy, jakoby jakiś developer skupował tam grunty, czy chciał burzyć domy tym ludziom. To jest absolutnie niemożliwe, bo jeżeli ci mieszkańcy nie sprzedadzą dobrowolnie deweloperowi swoich domów, nikt ich na siłę nie wywłaszczy.

Po co w takim razie trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego, nie wiadomo. Przypomnijmy, że do dziś (25.01) mieszkańcy ulicy Wigierskiej mogą zgłaszać swoje uwagi w tej sprawie.

| red: kap

ZOBACZ TEŻ:


Czy przy ulicy Wigierskiej zostanie wyburzonych 9 domów, a w ich miejsce powstaną blokowisko i droga?

19.01.2021, 09:42

Pytają o to mieszkający tam suwalczanie. Ich niepokój wzbudziły prace nad zmianą planu zagospodarowania tej części miasta.

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


fot. archiwum
26.02.2021, 09:49, akt. 09:53

Zdarzyło się w tygodniu - Areta Topornicka
źródło: www.radio.bialystok.pl​

Polskie Radio Białystok Polskie Radio Białystok

      


Suwałki FM 98,6 Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok